Jak często należy podcinać włosy?
Źródło: https://ar.pinterest.com/pin/687080486874125044/

Zastanawiasz się, jak często należy podcinać włosy, aby były zdrowie i mocne? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Zdrowe i mocne włosy to marzenie każdej dziewczyny. W tym wypadku najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, przy użyciu kosmetyków dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Nie mniej istotne jest również systematyczne podcinanie końcówek. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak często powinnaś to robić!

Jak często należy podcinać włosy?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak często należy podcinać końcówki włosów, wyjaśnimy, dlaczego w ogóle warto to robić.

Dlaczego warto regularnie podcinać końcówki włosów?

  • Dla lepszego wyglądu – nie da się ukryć, że regularnie podcinane włosy prezentują się znaczenie lepiej niż te pozostawione same sobie. Systematyczne skracanie sprawia, że lepiej się układają.
  • Dla wzmocnienia włosów – regularne podcinanie zapobiega rozdwajaniu się końcówek i sprawia, że włosy stają się mocniejsze.
  • Dla wygody – Im dłuższe włosy, tym więcej energii trzeba włożyć w ich pielęgnację oraz okiełznanie. Jeżeli nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na mycie, czesanie oraz stylizację włosów, to jest to kolejny argument przemawiający za systematycznym skracaniem końcówek.

Jak często powinno się podcinać końcówki włosów?

Jeżeli chodzi o skracanie końcówek to jest to dość indywidualna kwestia, ale zakłada się, że należy to robić średnio co 3-4 miesiące. Wiele zależy także od struktury włosów – im są one grubsze, tym częściej powinny być podcinane. Gęste włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego konieczne może się okazać skracanie nawet co 3-4 tygodnie. Taka częstotliwość będzie odpowiednia również dla osób, które chcą zachować tę samą długość i w najbliższym czasie nie planują zapuszczać włosów.

Polecamy: Jak dodać włosom objętości?

Jak dbać zniszczone włosy?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj