depilacjaklinikamirackiwarszawaefekty.jpeg

Czy zabieg depilacji laserowej jest bardzo bolesny? Czy to prawda, że możliwe jest usunięcie wyłącznie ciemnych włosów? Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry? Na te pytania i wiele więcej poznasz odpowiedzi w poniższym artykule!

Epilacja laserowa zapewnia długotrwałe usunięcie owłosienia z określonych partii ciała. To zabieg, który cieszy się coraz to większą popularnością. Powstaje również wiele mitów na jego temat, które chcemy w tym artykule obalić.

  • Epilacja laserowa a kolor skóry i włosów;
  • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
  • Depilacja laserowa boli – fakt czy mit?
  • Czy to prawda, że epilacja długo trwa i jest droga?

Epilacja laserowa a kolor skóry i włosów

Faktem jest, że wskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej są przede wszystkim grube i ciemne włosy oraz jasna cera. Nie oznacza to jednak, że epilacja laserowa nie przyniesie żadnych efektów w przypadku jaśniejszych włosków. Wyróżnia się szereg czynników, które mają wpływ na ostateczne rezultaty epilacji i nie jest to jedynie barwa włosów czy kolor skóry, ale także zastosowany laser.

Jeśli więc jesteśmy zainteresowani epilacją laserową, możemy umówić się na wizytę konsultacyjną, na której to sam lekarz ustali, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu. Każdy przypadek jest inny i nie da się jednoznacznie stwierdzić, że żadna z osób posiadających jasne włosy nie kwalifikuje się do zabiegu epilacji.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Tak, metoda ta jest bezpieczna, jednak pod jednym warunkiem. Musi być przeprowadzona przez wykwalifikowanego lekarza, ponadto muszą zostać zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Pacjent musi zastosować się do zaleceń oraz odpowiednio dbać o skórę przed i po zabiegu. Musi zrezygnować z opalania się, a także stosowania peelingów czy jakichkolwiek tak naprawdę kosmetyków.

Oczywiście zabieg depilacji laserowej poprzedza również wizyta konsultacyjna, na której odbywa się kwalifikacja do zabiegu oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jest to niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, ponieważ przykładowo wykonanie zabiegu na opalonej skórze może skutkować poparzeniem bądź podrażnieniem.

Depilacja laserowa boli – fakt czy mit?

Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Niektórzy twierdzą że tak, inni że nie. Prawda jest jednak taka, że jest to kwestia indywidualna i nie da się jednoznacznie ocenić ten zabieg jako bolesny bądź bezbolesny. Niektórzy porównują uczucie towarzyszące zabiegowi do szczypania bądź pieczenia, inni z kolei do regulowania brwi pęsetą. Zależy to więc od konkretnego przypadku. Osoby, które są jednak wrażliwe na ból, mogą zdecydować się na znieczulenie, które znacznie ułatwi im sytuację.

Czy to prawda, że epilacja długo trwa i jest droga?

Mitem jest twierdzenie, że epilacja laserowa trwa długo. Podobnie jak w przypadku bólu – nie da się jednoznacznie tego określić. Długość trwania jednego zabiegu zależy przede wszystkim od powierzchni depilowanej skóry oraz ilości owłosienia. Nie jest to jednak czasochłonny zabieg i może trwać od 30 minut do kilku godzin. Najmniej wymagające partie to m.in. pachy czy okolice bikini, z kolei największą ilość czasu będą wymagać epilacje wykonywane w kilku partiach naraz – np. na nogach, w okolicach bikini i pachach.

Jeśli chodzi o cenę epilacji laserem, również jest to kwestia mocno uzależniona od partii ciała, a także konkretnego salonu kosmetycznego. Nie jest to jednak wcale drogi zabieg, jego koszt wynosi od 100 złotych do kilku tysięcy, jeśli w grę wchodzi kilka partii ciała. Jesteś zainteresowany/a epilacją laserową? Skontaktuj się ze specjalistą z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę!

depilacjaklinikamirackiwarszawaefekty.jpeg

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj