Zrobiłaś test porowatości włosów i okazało się, że ich kondycja jest całkiem niezła. Dowiedziałaś się, że Twoje gładkie, lejące się włosy są zdrowe. Jednak martwi Cię fakt, że ciężko utrwalić na nich fryzurę i łatwo je obciążyć. Nie wiesz, co robić, by uporać się z tymi problemami. Na szczęście włosy niskoporowate można szybko ujarzmić. Sprawdź, jak je prawidłowo pielęgnować!

Codzienna pielęgnacja włosów niskoporowatych

Twoje kosmyki nie lubią przesadnej pielęgnacji. Są gładkie, błyszczące i lejące, to prawda. Ale bardzo łatwo je obciążyć i musisz o tym pamiętać. Podstawową zasadą w ich pielęgnacji jest równowaga pomiędzy dbałością a stylizacją.

Nie powinnaś więc stosować dużej ilości kosmetyków utrwalających fryzurę, a następnie zmywać ich agresywnymi szamponami. Włosy niskoporowate oblepione zbyt dużą ilością produktów utrwalających fryzurę staną się sztywne, matowe i zupełnie stracą objętość. Nie służą im także szampony z dodatkiem silnych substancji oczyszczających i pianotwórczych (SLS i SLES).

Włosy niskoporowate kochają za to micelarne szampony oczyszczające i odżywki na bazie aminokwasów czy innych substancji aktywnych o małych cząsteczkach. Ich codzienna pielęgnacja powinna więc skupiać się na starannym oczyszczaniu, odżywianiu i zabezpieczeniu przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak mróz, wiatr, słońce czy zanieczyszczenia powietrza.

Jakie kosmetyki do włosów niskoporowatych wybrać?

Wiesz już, że kluczem do dobrego oczyszczania jest delikatny szampon. Wybieraj produkty o lekkiej konsystencji, na przykład na bazie aloesu, kwasu hialuronowego czy chociażby wyciągu z kokosa. Takie produkty nie obciążają włosów, a skórze przywracają fizjologiczne pH. Zmniejszają także ryzyko podrażnień skóry głowy i wspomagają dobrą kondycję mieszków włosowych.

Dbając o dobrą kondycję włosów niskoporowatych, pamiętaj również o regularnym peelingu skóry głowy. Sięgaj po szampony na bazie kwasów owocowych, enzymów czy drobnych pestek, które oczyszcza skalp z nadmiaru sebum i łuszczącego się naskórka.

Koniecznie też zainwestuj w specjalną odżywkę. Powinna być lekka, by nie obciążać kosmyków. Najlepsza będzie odżywka w sprayu na bazie składników nawilżających i ochronnych, na przykład z kwasem hialuronowym czy proteinami z pszenicy. Taki kosmetyk poprawi elastyczność włosów, ułatwi ich rozczesywanie i układanie.

Pamiętaj również, by przynajmniej raz w tygodniu zastosować maskę regeneracyjną do włosów niskoporowatych. Najlepsze będą kosmetyki na bazie składników aktywnych z małymi cząsteczkami, które z łatwością przenikają w głąb łodygi włosa. Mogą to być maski humekantowe, proteinowe czy keratynowe. Sprawdzą się kosmetyki na bazie nawilżającej witaminy B5 czy ekstraktów owocowych.

Płukanki i wcierki do włosów niskoporowatych

Pielęgnacja włosów niskoporowatych nie kończy się na ich oczyszczaniu szamponem i odżywianiu. Jeśli chcesz, by kosmyki zachowały dobrą kondycję na długo, stosuj też domowe płukanki zamykające łuskę włosa, np. po olejowaniu, oraz wzmacniające wcierki.

Płukanki wygładzą strukturę kosmyków. Pomogą zachować kolor farbowanych pasm i dodadzą im blasku. Możesz przygotować sobie w domu płukankę z pokrzywy lub octu. Stosuj je zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Wcierki z kolei nakładaj jedynie na skórę głowy. Możesz na przykład zastosować wcierkę na bazie oleju kokosowego, która poprawi elastyczność skalpu, odżywi go i nawilży.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj