Źródło: Pinterest

Potrzebujesz zmian i postanowiłaś zacząć od modyfikacji koloru włosów? Sprawdź, jaki odcień będzie pasował do Twojego typu urody!

Wiele dziewczyn odczuwa raz na jakiś czas ogromną potrzebę zmian. Najczęściej zaczynają od modyfikacji koloru włosów, ponieważ przeprowadzenie takiej metamorfozy jest stosunkowo proste, a efekt widoczny jest od razu. W tym wpisie podpowiadamy, na jaki odcień farby powinnaś się zdecydować, aby efekt końcowy Cię zadowolił.

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Aby mieć pewność, że zmiana będzie korzystna, warto dobrać odcień farby do typu urody. Wyróżniamy 4 podstawowe typy urody: wiosna, lato, jesień, zima. Jeśli nie jesteś pewna, który typ urody, to zapoznaj się z poniższymi opisami:

  • Typ urody wiosny: skóra jest blada, często o lekko żółtawym lub brzoskwiniowym odcieniu. Cechy charakterystyczne to piegi, opalanie się na kolor brązowy, oczy jasnoniebieskie, zielone lub jasnobrązowe.
  • Typ urody lato: skóra jest jasna, delikatna, porcelanowa, czasem naczynkową. Cechy charakterystyczne to tendencja do pojawiania się rumieńców i do poparzeń.
  • Typ urody jesień: skóra jest wrażliwa, w jasnym, ciemnym lub oliwkowym odcieniu. Cechy charakterystyczne to piegi w rudawym odcieniu, oczy brązowe, mocno niebieskie lub zielone.
  • Typ urody zima: skóra jest blada, porcelanowa. Cechy charakterystyczne to mocno napigmentowane oczy, w ciemnym odcieniu.

Więcej na temat typów urody przeczytasz w naszym wpisie: Jaki masz typ urody?

Skoro już wiesz, jaki masz typ urody, pora dowiedzieć się, jaki kolor włosów będzie dla Ciebie odpowiedni.

Kolor włosów dla typu urody wiosna

Dla Twojego typu urody najlepsze będą ciepłe odcienie blondu, jasne brązy oraz rudości. Chciałabyś nieco zaszaleć? Co powiesz na ombre w jasnoróżowym odcieniu?

Kolor włosów dla typu urody lato

Idealnie będziesz prezentować się w popielatych odcieniach, a także w chłodnym blondzie lub jasnym brązie. Jeżeli myślisz o czymś ekstra, to koniecznie wypróbuj siwe refleksy!

Kolor włosów dla typu urody jesień

Dla Twojego typu urody najlepsze będą rudości oraz brązy w ciepłych lub czekoladowych odcieniach. Jeżeli chcesz zaszaleć, to może zdecydujesz się na czerwień?

Kolor włosów dla typu urody zima

Idealnie będziesz prezentować się w chłodnych brązach oraz głębokich czerniach. Opcja dla odważnych: granatowe refleksy!

Czytaj także: 6 TOP sposobów na piękne włosy

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj