Jak uniknąć podjadania w czasie diety?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/367324913360539263

W tym wpisie znajdziesz 5 faktów na temat diety, o których zazwyczaj się zapomina.

Zamierzasz przejść na dietę? A może zmieniłaś nawyki żywieniowe już jakiś czas temu, ale nie widzisz żadnych efektów? Poniżej znajdziesz 5 faktów, o których często się zapomina, a mogą mieć negatywny wpływ na efekty diety.

5 faktów dotyczących diety, o których się zapomina

Sucharki nie są dietetyczne

Choć mogłoby się wydawać, że suchy chleb ma mniej kalorii niż świeży, to kupne sucharki nie są najlepszym wyborem, ze względu na zawartość cukru i tłuszczu. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest samodzielne podpieczenie chleba w tosterze lub piekarniku.

Panierki są bardzo tuczące

Nie da się ukryć, że mięso czy ryby otoczone panierką smakują po prostu lepiej. Niestety panierka mocno zawyża kaloryczność potraw, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z niej. Jeżeli nie potrafisz zrezygnować z panierki, zastąp bułkę tartą otrębami lub płatkami owsianymi.

Wodę należy pić przed lub po posiłku

Często zdarza nam się o tym zapominać, jednak nie należy popijać wody w trakcie posiłku. Prowadzi to do rozcieńczenia soków trawiennych, co może prowadzić do wzdęć, ale przede wszystkim spowalnia trawienie, co u osób będących na diecie nie jest pożądane.

Przekąski należy jeść z umiarem

Każda osoba będąca na diecie wie, że przekąski potrafią uratować życie! Należy jednak pamiętać, że bez względu na to, co wybierzemy (suszone lub świeże owoce, orzechy, sałatkę, jogurt czy koktajl) one również powodują tycie, szczególnie kiedy są spożywane w dużych ilościach.

Kolację należy jeść 2 godziny przed pójściem spać

Niektóre osoby będące na diecie stosują zasadę, aby nie jeść nic po godzinie 18:00. Nie jest to zdrowe, szczególnie jeśli chodzimy spać późno. Kolacja powinna być lekkostrawna i jedzona najpóźniej 2 godziny przed położeniem się do łóżka.

Czytaj także: 3 pomysły na FIT słodkości latem

Jak uniknąć podjadania w czasie diety?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/853291460635772062

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj