pomysły na paznokcie
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/588775351266929854/ || https://pl.pinterest.com/pin/329607266481385730/

Zastanawiasz się, jaki kształt paznokci będzie dla Ciebie odpowiedni? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Kształt naszych paznokci powinien być przede wszystkim dopasowany do naszego trybu życia (przede wszystkim wykonywanej pracy) oraz preferencji, ale jeżeli wykonywane zadania Cię nie ograniczają i nie masz ustalonych wymagań, co do formy płytki, najlepiej będzie jeśli kształt paznokci dopasujesz do wyglądu swoich palców. Poniżej podpowiemy Ci, na co powinnaś się zdecydować.

Jak dobrać kształt paznokci?

Paznokcie okrągłe

Charakteryzują je spiłowane boki i niewielka długość. To uniwersalny kształt paznokci, który pasuje zarówno do długich, jak i krótkich palców, a jednocześnie nie przeszkadza w wykonywaniu żadnych prac manualnych.

kształt paznokci
Źródło: Pinterest

Paznokcie owalne

Charakteryzują je spiłowane boki i większa długość. Podobnie, jak w przypadku paznokci okrągłych, kształt owalny również jest dość uniwersalny i pasuje wszystkim, jednak powinny go unikać dziewczyny, których paznokcie są osłabione oraz te, którym dłuższe paznokcie mogą przeszkadzać w pracy.

kształt paznokci
Źródło: Pinterest

Paznokcie migdałki

Są podobne do paznokci owalnych, jednak w tym wypadku możemy zaobserwować znaczne ich zwężanie się ku końcom. Optycznie wydłużają i wyszczuplają palce, dlatego są polecane dziewczynom, które nie mogą poszczycić się smukłymi dłońmi. Należy jednak zwracać uwagę na długość, bo mogą być one kłopotliwe w utrzymaniu.

kształt paznokci
Źródło: Pinterest

Paznokcie kwadratowe

Charakteryzują je ostro spiłowane lub delikatnie zaokrąglone boki. Mogą optycznie skracać i pogrubiać palce, dlatego są zalecane posiadaczkom smukłych dłoni. Kwadratowe zakończenia paznokci są podatne na uszkodzenia, dlatego dziewczyny, których paznokcie są osłabione, powinny rozważyć inne opcje.

kształt paznokci
Źródło: Pinterest

Paznokcie typu coffin

Nazywane inaczej ?ballerina” lub ?trumienka”. Charakteryzują je delikatnie zaokrąglone i jednocześnie zwężające się ku końcom boki. To połączenie paznokci owalnych i paznokci kwadratowych. W dłuższej wersji będą pasować wszystkim dziewczynom, a w krótszej tym, które mają smukłe dłonie.

kształt paznokci
Źródło: Pinterest

Polecamy: Manicure w domu KROK PO KROKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj