Sprawdź, jak dobrze zacząć nowy rok szkolny!

Wakacje wciąż trwają, ale już niedługo zaczyna się rok szkolny. Dla każdego jest to stresujący czas, a początki są szczególnie bardzo emocjonujące. Przedstawimy wam kilka sposobów jak się szybciej uczyć i dobrze zacząć rok szkolny! Wystarczy tylko czytać dalej 🙂

Jak dobrze zacząć rok szkolny?

Regularność

Nie musimy przesiadywać godzinami nad zeszytami. Wystarczy poświęcić 30 minut dziennie na dany przedmiot. Po czasie zauważymy, że nie musimy zarywać nocy przed sprawdzianem, bo dużo umiemy. Wystarczy codziennie powtarzać materiał.

Samoprzylepne kolorowe karteczki

Czasami każdemu z nas zdarzy się zapomnieć o zadaniu domowym albo zgubić stronę z ważnymi notatkami. Wystarczy zainwestować kilka złotych w kolorowe karteczki. Jeśli będziemy w ten sposób zaznaczać ważne dla nas rzeczy, z pewnością niczego nie pominiemy.

Notatki

Wszyscy lubimy mieć estetyczne zeszyty i większość z nas na początku stara się prowadzić je jak najlepiej. Jednak z czasem możemy o tym zapomnieć. Warto jednak przykładać się cały czas, żeby przyjemniej się nam z nich korzystało. Estetycznie prowadzone zeszyty sprawiają też, że łatwiej odnaleźć nam wszelkie potrzebne informacje.

Korepetycje

Jeśli ciężko nam coś zrozumieć, możemy poprosić o pomoc koleżankę/ kolegę lub naszego nauczyciela. Ważne, aby o pomoc prosić kogoś, kto umie przekazać nam wiedzę i wytłumaczyć o co chodzi.

Ograniczenie czasu w Internecie

Może to się wydawać dla niektórych niedorzeczne, ponieważ nie ma to nic wspólnego z nauką. Jednak to czarna dziura pożerająca nasz czas. Dodatkowo długi czas spędzany przed komputerem albo telefonem, często przyczynia się do problemów z koncentracją. Warto ograniczyć czas spędzany na przeglądaniu social mediów do minimum. Sami odczujemy wielką różnicę i poczujemy się znacznie lepiej. Zyskamy też mnóstwo czasu na naukę.

Czytaj także: DIY – zeszyty szkolne

Z pewnością wszyscy stresujemy się nadchodzącym rokiem szkolnym, jednak często niepotrzebnie panikujemy. Wystarczy dobrze zacząć i być wytrwałym. Czasami może być ciężko, ale później będziemy z siebie dumni.

A Wy jakie macie sposoby na naukę? Piszcie w komentarzach!

Jak dobrze zacząć rok szkolny?

Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Ja proponuję jak otworzyć się na nowe osoby w klasie. Jestem osobą która zawsze chce coś powiedzieć ale zawsze się wstydzi czy to koleżankom czy nauczycielom. Jak się przełamać pomóżcie ?(dodam że jak już coś powiem to mam taki głos jakby mnie mieli ściąć)

  2. A może post „Jak zrobić dobre wrażenie na nauczycielach?”
    Z własnego doświadczenia wiem, że dobry kontakt z nauczycielem zawsze się przydaje np. przy poprawach pod koniec roku, czy lepszej oceny z zachowania.
    Warto im czasem pomóc i najważniejsze – nie przeszkadzać w prowadzeniu lekcji 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj