Ktoś bliski zdradził Ci sekret i boisz się, że nie uda Ci się dochować tajemnicy? Dzięki naszym wskazówkom powinno Ci się to udać.

Jeśli ktoś powierzył Ci swój sekret, to znaczy, że ma do Ciebie zaufanie. Powinnaś być z siebie dumna! 🙂 Najgorszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, to zdradzenie komuś powierzonej Ci tajemnicy. Jak tego uniknąć? Czytaj dalej!

Jak dochować tajemnicy?

Pomyśl o drugiej osobie

Ktoś, kto zdradził Ci swój sekret, ufa Ci i wierzy, że zachowasz to dla siebie. Czym grozi wygadanie się? Przede wszystkim stracisz zaufanie tej osoby, ale może być znacznie gorzej. Jeśli ten sekret to naprawdę coś poważnego, Twoje zdradzenie może doprowadzić do tego, że ta osoba załamie się. Pomyśl – przyjaciółka zdradza Ci, ze jest lesbijką. Ty mówisz o tym zaledwie jednej koleżance, ale ona również przekazuje informację dalej. W efekcie wie o tym cała szkoła i Twoja przyjaciółka robi sobie krzywdę, bo nie może znieść szykanowania.

Postaw się na miejscu tej osoby

Wyobraź sobie odwrotną sytuację: to Ty wyjawiasz komuś swoją tajemnicę. Nie chciałabyś, żeby dowiedział się o niej ktokolwiek inny, prawda? Uwierz, że to samo czuje osoba, która podzieliła się z Tobą swoim sekretem. ,,Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe” – warto kierować się w życiu tą zasadą.

Przelej swoje myśli na papier

Jeśli czujesz, że nie potrafisz dochować tajemnicy, zacznij pisać w pamiętniku. Powinno zrobić Ci się lepiej, gdy wyrzucisz to z siebie, a jednocześnie nikomu w ten sposób nie zaszkodzisz (oczywiście pod warunkiem, że Twojego dziennika nikt nie przeczyta).

Postaraj się o tym nie myśleć

Jeśli jakiś sekret spędza Ci sen z powiek, postaraj się myśleć o czymś innym, aby jak najmniej czasu poświęcać na analizowanie tej wiadomości.

Zdarzyło Wam się kiedyś wygadać czyjąś tajemnicę? Piszcie w komentarzach!

Jak dochować tajemnicy?

Źródło zdjęć: Pexels | http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj