Źródło: Pinterest

Masz problem z przebaczaniem innym? Chowasz w sobie urazę tygodniami, a nawet miesiącami? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak nauczyć się wybaczać innym.

Nastolatkom często zdarza się pokłócić, czy to z rówieśnikami, czy członkami rodziny. Często zdarza się tak, że kiedy ktoś zajdzie nam za skórę, ciężko przychodzi nam puszczenie tego w niepamięć. Chowanie w sobie urazy nie jest dobre, dlatego warto nauczyć się trudnej sztuki wybaczania. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak nauczyć się wybaczać innym?

#1. Pomyśl o tym, co było dobre

Kłótnie zdarzają się w każdej relacji. Czasami udaje się je szybko rozwiązać, a innym razem zajmuje to więcej czasu. Zdarza się, że obie strony unoszą się honorem i nikt nie chce odpuścić. W takich chwilach warto przypomnieć sobie, co dobrego było między Wami. Czy warto, aby ta jedna sytuacja zaważyła na całej Waszej znajomości? Łatwiej będzie Ci wybaczyć, kiedy spróbujesz zmienić nieco swoje podejście.

#2. Zastanów się, czy to będzie miało znaczenie za 5 lat

Z pewnością w tym momencie jesteś wściekła na osobę, która zalazła Ci za skórę. Nie chcesz z nią rozmawiać, a może nawet na nią patrzeć. Z czasem jednak negatywne emocje zaczną opadać. Wtedy może się okazać, że to, co teraz tak bardzo Cię zabolało, za jakiś czas nie będzie miało żadnego znaczenia. Zanim zdecydujesz, że już nigdy nie chcesz mieć z tą osobą nic wspólnego, zastanów się, czy ta sytuacja wciąż będzie istotna za np. 5 lat.

#3. Pamiętaj, że wybaczanie świadczy o dojrzałości

Być może łatwiej będzie Ci wybaczyć drugiej osobie, kiedy uświadomisz sobie, że wybaczanie świadczy o dojrzałości. Oczywiście jest to trudna umiejętność. Ciężko jest schować dumę do kieszeni, szczególnie gdy druga strona nie błaga na klęczkach o wybaczenie. Jeśli jednak wiesz, że ta osoba chce się pogodzić, może warto na to przystać?

#4. Pomyśl o sobie

Kłótnia nigdy nie jest komfortowa ani dla jednej, ani dla drugiej strony. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jednak czasami nie warto się męczyć. Jeżeli czujesz się źle i mimo swojej wściekłości, cały czas analizujesz tę sytuację, może warto odpuścić? W tym momencie możesz kierować się czystym egoizmem i skupić się jedynie na sobie oraz swoich uczuciach. Na pewno zrobi Ci się lżej na sercu, kiedy ten konflikt zostanie zażegnany.

Czytaj także: Zmień swoje myślenie, a Twoje życie stanie się prostsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj