Sprawdź, jakie są objawy uczulenia na hybrydę i jak możesz je załagodzić.

Zadbane dłonie i pomalowane paznokcie to atrybut każdej dziewczyny. Nie dziwi zatem fakt, że lakiery hybrydowe, które są o wiele bardziej trwałe niż te standardowe z drogerii, cały czas zyskują na popularności. Wiele dziewczyn używa ich w domu, ale równie szerokie grono korzysta w tym zakresie z usług kosmetyczki. Bez względu na to, kto nakłada mam hybrydę, może okazać się, że wystąpi u nas reakcja alergiczna na któryś z jej składników. Po czym poznać, że masz uczulenie i jak załagodzić jego skutki? O tym przeczytasz poniżej.

Uczulenie na hybrydę – jak je rozpoznać i załagodzić?

Uczulenie na hybrydę może Cię dopaść zarówno wtedy, gdy nakładasz lakier samodzielnie, jak i wtedy, gdy robi to za Ciebie kosmetyczka.

Co może wywołać reakcję alergiczną na hybrydę?

#1. Stosowanie produktów słabej jakości

Jeżeli masz zamiar stosować lakiery za 5 złotych, to lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Tego typu produkty mają wątpliwej jakości składy, a ich stosowanie grozi wystąpieniem reakcji alergicznej.

#2. Zalanie lakierem skórek dookoła paznokci

Ten błąd przytrafia się najczęściej osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w nakładaniu hybrydy. Jeżeli dodatkowo skórki są pokaleczone, o uczulenie nietrudno.

#3. Niedostateczne utwardzenie hybrydy

Zanim przystąpisz do nakładania hybrydy, upewnij się, że lampka jest w pełni sprawna. Trzymaj się również wytycznych, dotyczących czasu naświetlania, gdyż niedostatecznie utwardzony lakier będzie pod spodem płynny, co może doprowadzić do uczulenia.

Jak rozpoznać reakcję alergiczną na hybrydę?

Wiesz już, co może wywołać reakcję alergiczną, ale jak rozpoznać, że właśnie Ciebie dotyczy ten problem?

#1. Swędzenie oraz pieczenie

Te dwa objawy występują zazwyczaj w pierwszej kolejności (bezpośrednio po nałożeniu hybrydy lub do kilku godzin). Jeżeli poczujesz, że skóra wokół paznokci zaczęła Cię swędzić albo piec, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to reakcja alergiczna na hybrydę.

#2. Wystąpienie zmian na skórze

Zdecydowanie nie powinnaś bagatelizować tego objawu. Wysypka lub niewielkie pęcherzyki mogą wystąpić nie tylko na skórkach wokół paznokci, ale również na palcach bądź całych dłoniach.

#3. Pojawienie się opuchlizny

Jednym z objawów, które mogą wystąpić na skutek uczulenia na hybrydę, jest puchnięcie palców, a w skrajnych przypadkach nawet całych rąk! W parze z opuchlizną często występuje także ból.

Co robić, kiedy wystąpi reakcja alergiczna na hybrydę?

#1. Zacznij od ściągnięcia lakieru

Ściągnięcie hybrydy to pierwszy krok, jaki powinnaś wykonać, kiedy pojawi się reakcja alergiczna. Możesz to zrobić przy użyciu acetonu bądź frezarki.

#2. Zastosuj maść łagodzącą

Pantenol w piance może przynieść Ci ulgę w krótkim czasie. Jeżeli nie masz w domu nic podobnego, użyj okładu z torebki herbaty rumiankowej.

#3. Idź do lekarza

Jeżeli objawy alergii nie ustąpią po 24 godzinach, idź do lekarza. Przepisze Ci on specjalne leki, które zniwelują objawy uczulenia.

Co dalej, czyli czy rezygnacja z hybryd po wystąpieniu uczulenia jest konieczna?

Czy wystąpienie reakcji alergicznej na hybrydę oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z malowania paznokci? Niekoniecznie! Oto, co powinnaś zrobić w pierwszej kolejności.

#1. Wyeliminuj ewentualne błędy

Uszkodzoną lampkę wymień na nową i staraj się naświetlać każdy paznokieć zalecany przez producenta czas. Podczas malowania unikaj zalewania skórek, a jeśli Ci się to zdarzy, natychmiast usuń nadmiar lakieru, np. przy pomocy drewnianego patyczka.

#2. Zmień produkty, których używasz

Zdarza się, że reakcja alergiczna pojawia się z powodu jakiegoś składnika lakieru, którego używasz. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana produktu na taki, który ma inny skład.

#3. Rozważ rezygnację z hybrydy na rzecz żelu

To, że masz uczulenie na hybrydę, nie jest równoznaczne z tym, że w ten sam sposób zadziała na Ciebie żel. Choć zdarza się, że składy obu tych produktów są do siebie zbliżone, na rynku dostępne są także wersje hipoalergiczne, które są znacznie bardziej bezpieczne.

Stosujesz hybrydę bądź żel, czy wolisz klasyczne lakiery? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Najpiękniejszy manicure w kolorze różowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj