Źródło: Pinterest

Święta coraz bliżej, a Ty zastanawiasz się, jak nie wydać majątku na prezenty? W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek.

Większość z nas co roku, gdy zbliżają się Święta, ma kilka dylematów – co komu kupić i jak nie wydać na to majątku? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak nie wydać majątku na prezenty świąteczne.

#1. Prezenty kupuj wcześniej. Pozwoli Ci to rozłożyć wydatki w czasie, dzięki czemu nie będą one aż tak bardzo odczuwalne dla Twojego portfela.

#2. Wszystko co możesz, zrób sama. Najlepiej jeśli cały prezent uda Ci się zrobić własnoręcznie – Twoi bliscy z pewnością docenią takie podarunki. Jeśli nie masz takiej możliwości to postaraj się chociaż samodzielnie zrobić opakowania. Zawsze to zaoszczędzone kilka złotych w kieszeni.

#3. Składaj się na prezent. Jeśli tylko masz taką możliwość, składaj się z kimś na prezent. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze i może rozwiązać problem braku pomysłu na prezent (jeśli druga osoba coś wymyśli 🙂

#4. Kupuj hurtem. Jeśli uda Ci się wymyślić uniwersalny prezent, to możesz kupić więcej sztuk za jednym razem, co zazwyczaj wychodzi taniej.

#5. Zaproponuj losowanie prezentów. Kupowanie prezentu dla każdego członka rodziny lub dla każdej koleżanki to spory wydatek. Jeśli Cię na to nie stać to zaproponuj losowanie – każdy losuje tylko jedną osobę, której coś kupuje.

Polecamy: Inspiracje: Świąteczny manicure

prezenty świąteczne

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj