Zobacz co powinnaś jeść w TE dni, aby dolegliwości związane z okresem, nie były tak dokuczliwe!

Większość z nas co miesiąc dotyka uciążliwy ból brzucha i zmienność nastrojów. Czy wiedziałaś, że jedzenie odpowiednich pokarmów, może zniwelować zarówno bóle menstruacyjne, jak i wahania humoru?

#1. Produkty bogate w:

  • Naturalne cukry. Większość z nas w czasie miesiączki odczuwa wielką ochotę na coś słodkiego. Wbrew pozorom lody czy czekolada nie poprawią Twojego stanu. Zamiast tych niezdrowych i niekorzystnych rozwiązań, wybierz produkty bogate w naturalne cukry. Najlepszym przykładem jest tutaj banan, który świetnie poprawia humor! Oprócz banana znakomicie sprawdzą się też inne owoce – arbuz, brzoskwinia, truskawki, maliny i inne. Wybierz swoje ulubione i jedz je często w ciągu dnia.
  • Żelazo. Jest bardzo potrzebne w Twoim organizmie, a szczególnie w ciągu tych trudnych dni. Zapotrzebowanie na nie, zwiększa się w trakcie okresu. Należy spożywać produkty bogate w żelazo, aby uniknąć m.in.: spadku koncentracji, osłabienia oraz złego nastroju. Ten pierwiastek znajdziesz w czerwonym mięsie, warzywach liściastych i strączkowych czy orzechach.
  • Magnez i wapń. Skutecznie zwalcza depresję, potrafi polepszyć samopoczucie, ale też zmniejsza ból menstruacyjny, a więc przyniesie Ci ulgę. Sięgnij zatem po kakao, gorzką czekoladę, awokado lub banana. Czy wiedziałaś, że to przez spadek wapnia we krwi, stajesz się poirytowana i rozdrażniona? Jego mała ilość w organizmie powoduje też opuchliznę niektórych części ciała, jak na przykład nóg lub twarzy. Wapń możesz znaleźć w wszelkich produktach mlecznych.
  • Potas. Jego niedobór ma nieprzyjemne skutki, takie jak: bóle mięśni, bezsenność, ponury nastrój. Produkty bogate w potas, to na przykład: pomidory, ziemniaki, (ponownie) banany, figi, morele, groszek i mleko.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię