Masz problem z samoakceptacją? Nie potrafisz dostrzec swoich zalet, a widzisz jedynie wady? Zobacz co możesz zrobić, żeby to zmienić.

Zacznijmy od tego, że nikt nie jest doskonały. Każdy z nas ma zarówno zalety, jak i wady. Niektórzy po prostu dopracowali do perfekcji ukrywanie swoich skaz, w efekcie tworząc niekiedy inną osobę. Nie bądź taka! Na Twoją osobowość nie składają się wyłącznie dobre cechy, ale także te gorsze. Tak samo jest z umiejętnościami. Nie we wszystkim będziesz dobra, bo tak się po prostu nie da. Część rzeczy przyjdzie Ci łatwiej, a z częścią będziesz miała większe problemy.

Jak pokochać siebie?

Nie wmawiaj sobie, że jesteś najgorsza

Myśląc tylko złe rzeczy o sobie samej, wpadasz w błędne koło. Pamiętaj, że z życia należy korzystać (oczywiście w granicach rozsądku). Przez dołowanie się, może ominąć Cię wiele ciekawych rzeczy, które mogłyby sprawić Ci radość. Jeśli jednak masz problem z zaprzestaniem myślenia o sobie w taki sposób, zrób sobie dwie listy: swoich zalet (charakteru) i swoich zainteresowań / hobby. Pomagasz innym? Zaleta. Nie jesteś opryskliwa, potrafisz wysłuchać czy nawet potrafisz docenić czyjąś pracę? Wszystkie te cechy możesz zaliczyć do zalet. Teraz Twoje zainteresowania. Jeśli masz coś, co lubisz robić i co Cię uszczęśliwia, to może warto nad tym popracować i rozwijać się w tym kierunku? Pomyśl o tym!

Nie przejmuj się opinią innych, a zwłaszcza krytyką

Spotykasz się z krytyką swoich działań? Nie pozwól, aby takie opinie wpłynęły na to, kim jesteś oraz jakie masz samopoczucie. Po prostu się tym nie przejmuj. Tak samo z Twoim hobby. Jeśli ktoś je krytykuje, to nie zwracaj na to uwagi. W końcu robisz to, żebyś to TY czuła się szczęśliwa. Nie ma znaczenia, czy ktoś inny to lubi, czy nie. To jest coś, co jest nieodłączną częścią Ciebie i nie zmieniaj tego.

Czytaj także: Jak przestać przejmować się opinią innych?

Uwierz w siebie

I nie wycofuj się za wcześnie. Czasem lepiej jest podjąć ryzyko i spróbować coś zrobić, nawet jeśli nie jesteśmy pewni, czy wyjdzie. Jeśli za wcześnie się poddasz, nigdy nie dowiesz się jak by mogło się to potoczyć dalej. Może zrobiłabyś coś, co sprawi Ci radość. Wierząc w siebie dasz radę sprostać wielu rzeczom, nawet z pozoru trudnym. Możesz przyczepić sobie gdzieś w pokoju motywujące cytaty i czytać je zawsze, kiedy zaczniesz wątpić w siebie. Taka drobna rzecz, a może podnieść Cię na duchu.

Zaakceptuj swoje wady

Każdy je ma i raczej nie ma na świecie człowieka idealnego. Czas po prostu zaakceptować to, jakim się jest. Nie staraj się tworzyć kogoś innego, bo to nie jest rozwiązanie. Tak jak i wady, masz także zalety i to na nich się skup. Mogą się one okazać Twoim kluczem do sukcesu.

Uśmiechnij się

Z uśmiechem na twarzy poczujesz się zdecydowanie lepiej, a świat nie będzie już wydawał się taki zły. Zaufaj swoim przyjaciołom i nie odtrącaj ich, kiedy będą chcieli Ci w czymś pomóc. Z nimi wszystko będzie ciekawsze.

W tym momencie to Twoje samopoczucie jest najważniejsze i nie zapominaj o tym!

Jak pokochać siebie?
Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj