Źródło: Pinterest

Nad Waszym związkiem zawisły ciemne chmury i boisz się, że to koniec? Sprawdź, jak się zachować podczas trudnych sytuacji, żeby wyjść z nich zwycięsko!

W każdym związku prędzej czy później pojawiają się trudniejsze momenty. Wiele osób zaczyna jednak wtedy panikować i bać się, że to koniec ich związku. Nie każdy ma też ochotę walczyć, bo jak się coś zepsuje to przecież łatwiej to wyrzucić i kupić nowe niż naprawiać. To błędne podejście, bo jaką mamy pewność, że w nowym związku i z nowym chłopakiem nigdy nie pojawią się problemy? Nie warto poddawać się bez walki, dlatego dzisiaj podpowiemy Ci jak przezwyciężyć trudne momenty w związku.

Jak pokonać problemy w związku?

Po pierwsze – nie panikuj. W każdej relacji pojawiają się gorsze chwile i wcale nie musi to oznaczać, że się rozstaniecie. Ważne, żebyście oboje postarali się wyjść z tych kłopotów.

#1. Spójrz na to z boku

Czasami dobrze jest zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na wszystko z boku. Jeśli czujesz, że w Waszym związku coś nie gra, to daj sobie kilka dni ,,odpoczynku” od ukochanego. Ogranicz kontakt do minimum i zastanów się co może być przyczyną kryzysu i jak się z nim uporać. Nie musisz od razu mówić ukochanemu, że coś jest nie tak, chyba że on również ma podobne odczucia. Wtedy lepiej zacząć od szczerej rozmowy i próby znalezienia rozwiązania wspólnie.

#2. Porozmawiajcie szczerze

Często wielu problemów moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy po prostu odważyli się szczerze wyjawić swoje obawy. Niestety nie każdy potrafi zdobyć się na odwagę, a tłumione problemy zaczynają narastać i w którymś momencie jest już po prostu za późno, żeby cokolwiek naprawiać. Nie dopuść do tego i odważ się na szczerą rozmowę, gdy tylko zauważysz niepokojące sygnały. Im szybciej zaczniecie, tym łatwiej będzie Wam pokonać kryzys.

#3. Nie szukajcie winnych

Jeśli w Waszym związku pojawiły się problemy, to najgorsze co możecie zrobić w tej sytuacji, to szukanie winnego. Mleko się rozlało i teraz najważniejsze jest to, abyście wspólnymi siłami przezwyciężyli ten kryzys, a nie szukali winnego.

#4. Oboje dajcie coś od siebie

To ważne, abyście oboje naprawili to, co zepsuliście. Tak, celowo piszemy, że to oboje doprowadziliście do tej sytuacji, bo najczęściej to dwie strony przyczyniają się do kryzysu. Nawet jeśli w Waszym przypadku jest inaczej, to odłóżcie to na bok i oboje spróbujcie zrobić coś, by Wasza relacja się poprawiła.

#5. Zróbcie coś spontanicznego

Kryzys często pojawia się w momencie, gdy do związku wkrada się rutyna. Aby z nią walczyć, musicie wprowadzić do Waszej relacji powiew świeżości, czyli zrobić coś, czego jeszcze nigdy (albo już od bardzo, bardzo dawna) nie robiliście. Nowe emocje i przeżycia sprawią, że na nowo zbliżycie się do siebie, a to może być dobry pierwszy krok do uzdrowienia Waszego związku.

Jak pokonać problemy w związku?Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj