Źródło: Pinterest

Masz problem ze zmotywowaniem się do ćwiczeń? W tym wpisie podpowiadamy, jak polubić aktywność fizyczną!

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są niezwykle istotne, jeśli chodzi o utrzymanie zgrabnej sylwetki i bycie zdrowym. Nie każdy jednak lubi się męczyć. Niektórzy za żadne skarby nie potrafią się przekonać do ćwiczeń i unikają ich jak ognia. W tym wpisie podpowiadamy, jak polubić aktywność fizyczną.

Jak polubić ćwiczenia?

#1. Nie narzucaj sobie zbyt dużej presji

Czasami podchodzimy do jakiś spraw zbyt mocno ambicjonalnie. Godzinny trening 5 razy w tygodniu albo nic. Jeśli od początku będziesz czuła, że nie podołasz, to prędzej czy później po prostu się poddasz. Lepiej zacząć od mniejszej ilości treningów i poświęcać na nie mniej czasu. Wprowadzając zmiany stopniowo, łatwiej będzie Ci podołać.

#2. Znajdź ćwiczenia, które Ci odpowiadają

Nie uda Ci się polubić ćwiczeń, jeśli będą one dla Ciebie zbyt trudne albo zbyt monotonne. Spróbuj znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie dostosowany do Twoich możliwości, a przy tym ciekawy. Możesz przeplatać ze sobą różne treningi, aby zbyt szybko się nie znudzić.

#3. Poszukaj kompana do treningów

Być może Twoja niechęć do ćwiczeń wynika z faktu, że ciężko jest Ci się samej przemóc. Jeżeli znajdziesz sobie towarzystwo, będzie Ci o wiele raźniej iść na siłownię czy pójść pobiegać. Spróbuj namówić mamę, siostrę lub koleżankę na wspólne ćwiczenia.

#4. Zadbaj o odpowiednie akcesoria

Wiele osób nie wyobraża sobie ćwiczeń bez motywującej muzyki. Niektórych do treningów zachęca piękny, wygodny strój, który odpowiednio podkreśla kształty, a innych kolorowa mata, na której aż chce się ćwiczyć. A może pomocny okaże się krokomierz, który zmobilizuje Cię do spacerów? Spróbuj zadbać o całą otoczkę ćwiczeń oraz akcesoria, a może łatwiej będzie Ci się przełamać.

Jakie są Twoje sposoby na zmotywowanie się do ćwiczeń? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Ćwiczenia idealne na jesień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj