Aż 85% kobiet źle nosi biustonosz lub dobiera nieodpowiedni jego rozmiar! Sprawdź, jak powinnaś to robić prawidłowo.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak poprawnie nosić stanik? Pewnie nie. Mało która z nas to robi. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ma to także większe konsekwencje niż tylko zduszanie piersi lub odstawanie miseczek biustonosza. Poniżej dowiesz się jak prawidłowo nosić stanik i dlaczego jest to takie ważne.

Jak poprawnie nosić stanik?

Poprawnie zapięty stanik to podstawowa sprawa przy zachowaniu zdrowego kształtu i jędrności piersi.

Od czego zacząć? Aby dobrać idealny stanik dla siebie, weź miarę krawiecką i zmierz swój obwód w najszerszym miejscu piersi oraz pod biustem. Pod biustem mierzymy się stojąc prosto, bez stanika i bez ubrania, lekko ściskając się miarką. Od uzyskanego wyniku odejmij 3, a następnie wynik zaokrąglij w dół to najbliższego rozmiaru pod biustem, np. 81 – 3 = 78, co daje rozmiar 75. Wielkość miseczki znajdziesz w tabli rozmiarów miseczki, dostępnych w Internecie.

Jak poprawnie ubierać nowy stanik? Zapnij go na zewnętrzną haftkę i dopasuj ramiączka. Dłonią obejmij jedną pierś, a następnie przesuń ją ku środkowi, tak aby idealnie wypełniała miseczkę, a miejsce pomiędzy miseczkami, płasko przylegało do ciała. Unieś ręce – jeśli nic nie odstaje, a biustonosz się nie przesuwa, to znak, że znalazłaś idealny stanik 🙂

Miseczka. Powinna obejmować całą pierś, a fiszbina zaczynać się mniej więcej na wysokości połowy pachy.

Zapięcie. Powinno przylegać do ciała, ale nie wbijać się w nie. Ważne też, aby nie nie znajdowało się pomiędzy łopatkami, a co najmniej 5 centymetrów poniżej.

Ramiączko. Powinno być naciągnięte, ale na tyle, by nie ściskać i wbijać się w ramię (jeśli tak się dzieje, to znaczy, że jest zbyt wąskie).

Jak sprawdzić czy stanik jest dobrze dobrany? Unieś ręce – dobrze dobrany biustonosz nie zmieni swojego położenia i będzie trzymał biust mocno.  Zbyt luźny powędruje do góry, a za mały spowoduje, że w pewnych miejscach zrobią się wybrzuszenia. Przy prawidłowo zapiętym biustonoszu powinnaś móc wsunąć dwa palce pod zapięcie.

Jak często kupować nowy stanik? Jeśli Twoja waga zmienia się, powinnaś również kupić nowe biustonosze, ponieważ nawet 2-3 kilo mogą zrobić różnicę. Poza tym dobrej jakości stanik powinno wymienić się po roku, a tańsze mają jeszcze krótszą żywotność. Pamiętaj, że rozciągnięty stanik nie spełnia swojej funkcji.

Czytaj także: Do kiedy rośnie biust?

Jak poprawnie nosić stanik?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj