Źródło: Pinterest

Twoja przyjaźń rozpadła się, a Ty nie potrafisz sobie z tym poradzić? Czytaj dalej!

Im jesteśmy starsi, tym grono naszych znajomych się zmniejsza. Powodów tego jest wiele, np. zmiana szkoły, związek, dodatkowe obowiązki, praca… Czasami przychodzi to naturalnie, ale zdarza się że jest nam ciężko poradzić sobie ze stratą osoby, która kiedyś była nam bliska. W tym wpisie podpowiadamy, jak uporać się ze stratą przyjaciółki.

Jak pozbierać się po stracie przyjaźni?

Musisz mieć świadomość, że rozpad przyjaźni jest dość powszechny. Im jesteśmy starsi, tym częściej to się zdarza. Chociaż może być nam ciężko się z tym pogodzić, to prawda jest taka, że aby znajomość mogła być kontynuowana, muszą zaangażować się w nią obie strony. Czasami tylko jedna osoba wychodzi z inicjatywą i walczy o relację, podczas gdy druga nie robi nic w tym kierunku. W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie, czy tak właśnie wygląda przyjaźń.

Znajdź dobre strony tej sytuacji. Choć nie będzie to proste, bo przecież odczuwasz smutek, to postaraj się poszukać jakiś pozytywów. Ta znajomość przytrafiła Ci się po coś i warto, żebyś uświadomiła sobie, co dobrego Ci przyniosła.

Przypomnij sobie wszystkie złe rzeczy. Może przyjaciółka rzadko miała dla Ciebie czas? Może odsunęła się od Ciebie kiedy zaczęłaś mieć problemy? A może wręcz odwrotnie – nie mogła znieść Twojego szczęścia? Chociaż strata drugiej osoby jest bolesna, to często po czasie okazuje się, że na dobre nam to wyszło. Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Jak zapomnieć o przyjaźni?

Najlepiej będzie, jeśli spróbujesz zająć czymś myśli. Możesz zacząć czytać książki, zająć się gotowaniem lub zacząć uprawiać sport. Dobrym sposobem jest skupienie się na poznawaniu nowych osób. Może uda Ci się spotkać kogoś, kto wypełni pustkę, którą odczuwasz?

Strata przyjaźni nigdy nie jest przyjemna, ale często po czasie okazuje się, że znajomość miała wiele wad, a my odżyliśmy po jej zakończeniu. Nawet, jeżeli tak nie będzie w Twoim przypadku, to pamiętaj, że nie jesteś w stanie nikogo zmusić do kolegowania się z Tobą. Jeżeli ktoś tak wybrał, to trudno. Ty za to masz szansę poznać kogoś nowego, a kto wie, co przyniesie Ci nowa znajomość? 🙂

Czytaj także: Książka ?Jak przestac? się martwic??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj