Jak przechowywać zimowe ubrania?
Pexels

Sprawdź, jak powinno przechowywać się zimowe ubrania, aby służyły nam jak najdłużej!

Nareszcie mamy nasze upragnione lato! Zimowe ubrania pewnie upchnęłyśmy na dnie szafy albo jeszcze nie miałyśmy czasu się tym zająć. Podczas pakowania sezonowych ubrań, warto trzymać się kilku prostych na zasad, dzięki którym sprawimy, że nasze ulubione ciuszki będą nam służyły przez długi czas.

Jak przechowywać zimowe ubrania?

#1. Krok pierwszy – wypranie ubrań

To chyba oczywiste, ale dla pewności przypominamy: zimowe ubrania powinny być wyprane i wysuszone, zanim schowamy je na kilka miesięcy do szafy. Jeżeli jest taka możliwość, to warto je również wyprasować.

#2. Ułożenie ma znaczenie

Zanim schowasz ubrania do pokrowca, skrzynki czy szafy, musisz je poskładać. Staraj się to zrobić możliwie jak najdokładniej, tak aby nie powstały zagniecenia, które będą się utrwalać przez najbliższe kilka miesięcy. Możesz skorzystać ze specjalnej deseczki, która ułatwia składanie składanie ubrań.

#3. Odpowiednie przechowywanie

Zadbaj o to, aby miejsce, w którym będziesz przechowywała ubrania, miało dostęp do świeżego powietrza. Jeżeli zdecydujesz się na pokrowiec, to powinien mieć on niewielkie otwory, które umożliwią wentylację.

#4. Pojemniki i pokrowce

Kupując nowe pojemniki oraz pokrowce na zimowe ubrania, warto zdecydować się na te wykonane z przezroczystego tworzywa. Ułatwi nam to odszukanie ubrań, bez konieczności wypakowywania wszystkiego i chowania z powrotem.

#5. Piękny zapach

Aby Twoje ubrania w kolejnym sezonie ładnie pachniały, umieść w ich pobliżu saszetkę zapachową albo mydełko w kosce o kwiatowej woni (nie musisz wyciągać go z opakowania, bo jego zapach jest wystarczająco intensywny).

Polecamy: Zrób wiosenne porządki w swojej szafie!

Jak przechowywać zimowe ubrania?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj