Zastanawiasz się, jak przekonać rodziców do starszego chłopaka? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Większość nastolatek marzy o tym, aby mieć chłopaka i choć nie wszyscy rodzice są zadowoleni, że ich mała córeczka zaczyna dorastać, to jednak większość nie robi z tego powodu problemów. Gorzej, jeśli wybranek jest kilka lat starszy – wtedy dopiero pojawiają się schody. Jak przekonać rodziców do starszego chłopaka i sprawić, żeby go zaakceptowali? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Daj im go poznać. Rodzice mogą czuć obawy na myśl o Twoim wybranku, szczególnie jeśli go nie znają. Im większa jest różnica wieku, tym obawy są większe. Jeśli przedstawisz rodzicom swojego chłopaka, to możliwe, że go polubią i zobaczą, że nie ma się czego obawiać.

Zanim zorganizujesz spotkanie, przygotuj do niego obie strony. Chłopaka uprzedź, jakich tematów ma nie poruszać, a rodzicom opowiedz trochę o nim i koniecznie przedstaw go w dobrym świetle. Oczywiście mów tylko prawdę, bo kłamstwo ma krótkie nogi, a jeśli wyjdzie na jaw, rodzice nie będą zadowoleni.

Pokaż go z jak najlepszej strony. Rodzicom zawsze mów o nim same dobre rzeczy, a jeśli się pokłócicie, to zachowaj to dla siebie. Im mniej negatywnych rzeczy wiedzą na jego temat, tym lepiej.

Rozwiej ich obawy. Porozmawiaj z rodzicami o ich obawach i dowiedz się, czego tak naprawdę się boją. Może boją się, że będzie Cię odciągał od nauki lub namawiał do rzeczy, na które nie jesteś gotowa? A może martwią się, że on się tylko Tobą bawi? Pomyśl, co może powodować ich opór i przygotuj sobie kontrargumenty.

Udowodnij im, że jesteś wystarczająco dojrzała. Najczęściej problem stanowi przekonanie rodziców, że starszy chłopak jest po prostu zbyt dojrzały dla ich ?małej? córki. Jeśli udowodnisz im, że jesteś gotowa na związek, to może będzie im łatwiej przełknąć ten fakt.

Polecamy: 6 sygnałów, że Wasz związek nie ma przyszłości

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj