Wakacje z chłopakiem
Źródło: https://weheartit.com/entry/289498420

Chciałabyś wyjechać razem z chłopakiem na wakacje, ale boisz się, że rodzice się na to nie zgodzą? W tym wpisie podpowiadamy, jak możesz ich przekonać!

Pierwszy wyjazd córki z chłopakiem to dla wielu rodziców ogromne przeżycie oraz stres. Z jednej strony zdają sobie sprawę, że ich dziecko dorasta, a z drugiej strony boją się o bezpieczeństwo swojej latorośli. Niektórzy nie potrafią się pogodzić z upływem czasu lub mają inne powody, aby nie zgodzić się na taki wyjazd. Są jednak rodzice, których da się przekonać do wakacji z chłopakiem. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Jak przekonać rodziców do wakacji z chłopakiem?

#1. Wybierz odpowiedni moment na rozmowę

Rozmowa o wyjeździe z chłopakiem zdecydowanie nie powinna być przeprowadzona w biegu. Nie zaczynaj tematu, kiedy rodzice są źli lub zmęczeni. Zamiast brać ich z zaskoczenia, lepiej umów się z nimi na rozmowę, kiedy wszyscy będziecie mieli czas.

#2. Mów o zaufaniu

Jednym z głównych argumentów, przemawiających na Twoją korzyść, jest zaufanie, którego nie zawiodłaś. Jeśli faktycznie dotąd zachowywałaś się w porządku i nie przysparzałaś rodzicom problemów, to koniecznie im o tym przypomnij.

#3. Porusz trudne tematy

Z pewnością domyślasz się, czego najbardziej obawiają się Twoi rodzice. Udowodnij im, że jesteś dojrzała i sama porusz temat antykoncepcji, zamiast udawać, że on nie istnieje.

#4. Pozwól rodzicom ustalić zasady

Jeżeli rodzice będą chcieli, abyś codziennie dzwoniła do nich o określonej porze i była dostępna pod telefonem, to raczej powinnaś się na to zgodzić. W końcu chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

#5. Podaj rodzicom komplet potrzebnych informacji

Twoi rodzice na pewno będą chcieli znać dokładny adres miejsca Twojego pobytu (niewykluczone, że razem z numerem telefonu, na wypadek gdybyś się nie odzywała). Poza tym ważne dla nich będą szczegóły dotyczące dojazdu oraz powrotu, numer kontaktowy do Twojego chłopaka oraz ewentualnie innych osób, jeśli wyjeżdżacie w większym gronie.

Kiedy lepiej odpuścić temat wakacji z chłopakiem?

Czasami rozmowa z rodzicami na temat wyjazdu z chłopakiem jest z góry skazana na porażkę. Możesz oczywiście spróbować z nimi porozmawiać mimo wszystko, jednak szanse na powodzenie są znikome.

1. Macie mniej niż 16 lat

Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w które rodzice puszczają na wakacje 14 czy 15-letnią córkę. Dla niektórych nawet 16 może okazać się nie do przeskoczenia.

2. Jesteście ze sobą dość krótko

Z pewnością rodzice inaczej podejdą do tematu, jeżeli jesteście parą już od kilku lat, a nie spotykacie się zaledwie kilka miesięcy (lub tygodni).

3. Twoi rodzice słabo znają Twojego chłopaka

W takiej sytuacji nie zdziw się, jeśli rodzice nie będą chcieli zgodzić się na Wasz wyjazd. W końcu nie mają pewności, komu powierzają swoją córkę…

4. Zawiedliście zaufanie rodziców

Raz utracone zaufanie, bardzo ciężko jest odbudować. Będzie Ci niezwykle ciężko przekonać do wyjazdu rodziców, jeżeli wcześniej ich zawiodłaś.

Czytaj także: Pieniądze w związku ? jak to ugryźć?

Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj