Pieniądze w związku
Źródło: Favim

Boisz się, że kwestia pieniędzy może poróżnić Cię z Twoim chłopakiem? Sprawdź, jak do tego nie dopuścić.

Temat pieniędzy jest dość kontrowersyjny i często bywa przyczyną nieporozumień. Finanse w związku to ważna kwestia, dlatego im szybciej ustalimy pewne zasady, tym lepiej. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak ugryźć ten temat, aby uniknąć konfliktu.

Pieniądze w związku – jak to ugryźć?

#1. Pieniądze na początku związku

To oczywiste, że kwestia podziału Waszych wydatków będzie wyglądać zupełnie inaczej kiedy dopiero co zaczęliście się spotykać niż kiedy jesteście ze sobą już od kilku lat. Na początku z reguły większość wydatków albo ponosi chłopak, albo zakochani dzielą się pół na pół. Zazwyczaj płaci ten, kto zaprasza na randkę. Jeśli natomiast facet upiera się, że on chce za wszystko płacić, nie staraj się na siłę kłócić. Być może tak został wychowany. Zamiast tego spróbuj go czasem zaskoczyć jakimś drobnym upominkiem lub spontanicznie zaproś go na kawę.

#2. Pieniądze w późniejszym etapie związku

Tak naprawdę dopóki nie zamieszkacie razem, w kwestii Waszych finansów prawdopodobnie niewiele się zmieni. Wydatki nadal możecie dzielić po połowie. To uczciwe rozwiązanie dla obu stron. Nawet, jeśli chłopak od początku nalegał, aby to on za wszystko płacił, z czasem pewnie nieco odpuści w tym temacie.

#3. Pieniądze po zamieszkaniu ze sobą

Ewentualne problemy z finansami mogą pojawić się wtedy, gdy już zamieszkacie ze sobą. Dla wielu par rozpoczęcie życia na własny rachunek to prawdziwa próba siły łączącego ich uczucia. Jak ugryźć temat pieniędzy? Oto 4 najpopularniejsze możliwości:

1. Płacicie za wszystko po połowie

To rozwiązanie wydaje się sprawiedliwe, aczkolwiek na dłuższą metę może być nieco męczące. Wiele zależy od Waszego nastawienia, jednak najważniejsze jest to, abyście nie byli drobiazgowi i nie rozliczali się do co złotówki (chyba, że oboje czujecie, że to będzie dla Was najlepsze).

2. Płacicie na zmianę

Wiele par decyduje się na taki podział finansów. Raz za zakupy płacisz Ty, a kolejnym razem Twój partner. Jeśli wolicie, możecie na koniec miesiąca robić podsumowanie, aby mieć pewność, że jedno z Was nie wydaje znacznie więcej niż drugie.

3. Jedno z Was daje drugiemu pieniądze na utrzymanie

W tym wypadku wszystko zależy od tego, które z Was ma lepszą głowę do finansów. Ta metoda sprawdza się szczególnie u osób, które nie potrafią oszczędzać. Co miesiąc (najlepiej na początku) ci bardziej rozrzutni oddają część pieniędzy drugiej połówce, dzięki czemu nie muszą się obawiać, że wydadzą za dużo i zabraknie na opłaty.

4. Zakładacie wspólne konto

Wspólne konto to wygodna opcja, szczególne gdy każde z Was ma swoją kartę. Możecie co miesiąc przelewać na nie ustaloną kwotę. Takie rozwiązanie będzie sprawiedliwe, pod warunkiem, że oboje zarabiacie podobnie. Gorzej, jeśli jedno z Was dysponuje kwotą np. 2 lub 3 razy wyższą niż to drugie. Wtedy lepiej będzie ustalić jakiś procent, tak aby każdemu z Was zostało coś na własne potrzeby.

Jak wygląda kwestia pieniędzy w Twoim związku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 8 rzeczy, które źle działają na związek

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj