Jak się pakować na krótkie wyjazdy
Jak się pakować na krótkie wyjazdy

W tym wpisie znajdziesz porady, które pomogą Ci się odpowiednio spakować na wyjazd.

Wybierasz się niedługo na kilkudniową wycieczkę albo wakacje, a myśl o pakowaniu przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie martw się, pakowanie wcale nie jest takie trudne! Dzięki kilku prostym zasadom, które znajdziesz poniżej, zawsze będziesz wszystko mieściła bez obawy, że o czymś zapomniałaś! ?

Jak się pakować na krótkie wyjazdy, aby wszystko pomieścić i o niczym nie zapomnieć?

#1. Zrób listę

Dobrze przygotowana lista to podstawa, aby zabrać ze sobą wszystko, co potrzebujesz! Dzięki niej, ani niczego nie zapomnisz, ani nie spakujesz niepotrzebnych rzeczy. Ważne, abyś zaczęła tworzyć rozpiskę szybciej, np. tydzień przed wyjazdem. Być może przez te parę dni coś Ci się jeszcze przypomni. Aby zrobić dobrą listę najlepiej pomyśleć o tym, czego używasz na co dzień, bez czego się na pewno nie obejdziesz, a co będziesz mieć już zapewnione na miejscu. Warto obserwować pogodę i dodać do rozpiski dodatkową parę bielizny albo coś przeciwdeszczowego.

#2. Znajdź/ kup odpowiednią torbę, walizkę, plecak

Pamiętaj, że podczas podróży nie moda jest najważniejsza, ale wygoda. Zrezygnuj z markowej torebki czy plecaka, na rzecz walizki na kółkach, z którą o wiele łatwiej będzie Ci się przemieszczać. Pamiętaj także, że niektóre środki transportu, np. samoloty, mają z góry ustalone maksymalne wymiary bagażu. W związku z tym dobrze jest szybciej przygotować swoją walizkę i sprawdzić czy mieści się w normie.

#3. Poskładaj rzeczy w małe elementy i włóż w odpowiednie miejsce

Wrzucając byle jak ubrania do małej walizki, z pewnością trudno będzie Ci wszystko pomieścić. Jeśli masz już gotową listę i wybraną torbę, pomyśl jak rozmieścisz i ułożysz rzeczy, aby wszystko się zmieściło. Ubrania poskładaj w schludną małą kostkę, natomiast ręczniki czy bieliznę możesz zwinąć w rolki. Odpowiednie umieszczenie również ma znaczenie. Na sam dół najlepiej dawać cięższe i większe rzeczy, aby bagaż nie przeważał u góry i lepiej się go niosło. Delikatne rzeczy, jak np. lusterko czy ulubiony kubek, dobrze jest owinąć ubraniami, aby się nie zbiły. Z kolei drobne rzeczy możesz dać w szczeliny pomiędzy tymi większymi.

#4. Kup organizery pomocne w odpowiednim składaniu rzeczy

W pakowaniu toreb i walizek, bardzo pomocne są organizery oraz różnego rodzaju kosmetyczki. Dzięki nim będziesz mieć wszystkie drobiazgi w jednym miejscu i nic nie będzie się ,,walać” po całej walizce. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu, rzeczy w torbie będą zajmować mniej miejsca.

organizery do torby
Podróżne siatki na odzież i kosmetyki, AliExpress, 26,04 zł.
organizery do torby
Wodoodporne worki ze sznurkiem, AliExpress, 3,77 zł.
organizery do torby
Organizer z przegródkami, AliExpress, 21,84 zł.
organizery do torby
Zakręcane saszetki na kosmetyki, AliExpress, 7,15 zł.
  1. Podróżne siatki na odzież i kosmetyki, AliExpress, 26,04 zł [klik].
  2. Wodoodporne worki ze sznurkiem, AliExpress, 3,77 zł [klik].
  3. Organizer z przegródkami, AliExpress, 21,84 zł [klik].
  4. Zakręcane saszetki na kosmetyki, AliExpress, 7,15 zł [klik].

#5. Ogranicz się do minimum

Jeśli jedziesz na zaledwie kilka dni, nie warto zabierać ze sobą połowy szafy, bo i tak większości nie użyjesz. Ogranicz się do kilku outfitów, zapasowej bielizny, najpotrzebniejszych kosmetyków (które np. możesz też po przelewać do mniejszych buteleczek), czegoś od deszczu. Pamiętaj, że to tylko kilka dni, więc wytrzymasz większości rzeczy. Zawsze też możesz kupić coś na miejscu, w razie potrzeby.

A Ty, jak radzisz sobie z pakowaniem? Miewasz z tym problemy czy wszystko idzie jak z płatka? Daj nam znać w komentarzu!

Pexels

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj