Źródło: Pinterest

Nawiązywanie kontktów z innymi ludźmi powoduje u Ciebie stres? Podpowiemy Ci, jak się przełamać!

Wiele nastolatek ma problem z nieśmiałością. Bycie swobodnym przy innych ludziach to nie zawsze taka prosta sprawa, szczególnie gdy w grę wchodzi brak pewności siebie, spowodowany licznymi kompleksami. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak przełamać nieśmiałość. Sprawdź koniecznie!

Jak przełamać nieśmiałość?

Poobserwuj siebie

Sprawdź, jakie sytuacje powodują u Ciebie nieśmiałość (na pewno nie wszystkie!) i spróbuj się z nimi zmierzyć. Nie przyklejaj sobie od razu etykiety osoby nieśmiałej, jeśli masz problem tylko w niektórych sytuacjach.

Stosuj zasadę małych kroczków

Nie łudź się, że od razu staniesz się duszą towarzystwa i klasową gwiazdą. Żeby walczyć z nieśmiałością, zacznij od prostych rzeczy – podejdź do kogoś na przystanku i spytaj o godzinę lub drogę. Później, gdy oswoisz się z tym zadaniem (możesz potrzebować powtórzyć to kilka razy) idź do drogerii i poproś ekspedientkę o poradę. Łatwe? No to uśmiechnij się do przystojniaka z autobusu 🙂

Użyj wyobraźni

Zabaw się w aktorkę – wyobraź sobie, że jesteś przebojową osobą i po prostu odegraj swoją rolę. Przestań zastanawiać się co pomyślą inni ludzie i nie bój się, że się zbłaźnisz. Czy klasowe gwiazdy się tym przejmują? Raczej nie. I właśnie dlatego nie mają problemu z tym, żeby się odezwać, głośno zaśmiać, czy być w centrum zainteresowania. Ty też tak możesz, bo nie jesteś w niczym od nich gorsza!

Nie analizuj wszystkiego

Nie ma sensu rozkładać każdego zachowania lub wypowiedzi na czynniki pierwsze. Próbując za wszelką cenę nie popełnić błędu i nie zrobić czegoś głupiego… paradoksalnie zwiększasz swoje szanse, że tak się właśnie zdarzy! Nawet jeśli zdarzy Ci się popełnić jakieś głupstwo, ludzie szybko o tym zapomną, dlatego nie trać życia na analizowanie nic nie znaczących szczegółów.

Pozbądź się kompleksów

Jeśli Twoja nieśmiałość wynika z tego, że czujesz się gorsza od innych, to weź sprawy w swoje ręce i zmień to! Zacznij o siebie dbać, zmień fryzurę, kup nowy ciuch albo rozwijaj pasje! Dzięki temu otworzysz się na innych i nabierzesz pewności siebie.

Oddychaj

Kiedy czujesz, że strach zaczyna Cię paraliżować, ręce zaczynają się trząść, a Ty oblewasz się rumieńcem, po prostu skup się na oddechu. Weź 5 głębokich wdechów i uspokój się!

Czytaj także: Jak utrzymać kontakt wzrokowy?

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Czy tylko ja, jak odkryłam ten blog/tą stronę internetową od razu się w niej zakochałam? Wczoraj spędziłam na niej meeega dużo czasu, dzisiaj robię to samo 🙂 Super artykuły, ciekawe tematy. Tak trzymać! :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj