Kontakt wzrokowy może sprawiać niektórym trudność, zwłaszcza osobom nieśmiałym oraz wstydliwym. Jak pokonać strach przed patrzeniem ludziom w oczy? Czytaj dalej!

Jak utrzymać kontakt wzrokowy?

Musisz uświadomić sobie, że kontakt wzrokowy ABSOLUTNIE nie jest złą rzeczą. Wręcz przeciwnie – to jest jeden z elementów wliczających się do pozytywnego pierwszego wrażenia. Jest on oznaką zaufania i bycia przyjacielskim. Patrząc ludziom w oczy, dajemy im informację, że ich słuchamy. Dodatkowo ? osoby, które spuszczają wzrok, są uważane za kłamców (czytaj: Jak zdemaskować kłamcę), którzy nie wykazują żadnego zainteresowania rozmową.

Powtarzamy raz jeszcze: kontakt wzrokowy to jest normalna sprawa. Nie ma powodu, abyś wstydziła się patrzeć ludziom w oczy. Tą czynność wykonuje większość ludzi na świecie i śmiało można ją porównać z takimi funkcjami, jak oddychanie lub jedzenie.

Oczywiście, nie możesz patrzeć ludziom w oczy przez cały czas. Może to wprowadzić drugą osobę w skrępowanie. Szacuje się, że najlepszy czas utrzymywania kontaktu wzrokowego to 60-70% czasu rozmowy.

Zadaj sobie pytanie: Co się stanie, jeśli będę patrzeć drugiej osobie w oczy?

Spróbuj na nie odpowiedzieć. Każdy argument, który teraz dasz, nie będzie miał sensu. Uświadom sobie, że kontakt wzrokowy to nic złego. To jest pozytyw.

Wyznacz sobie cel – utrzymanie dłuższego kontaktu wzrokowego z jak największą ilością ludzi. Patrz w oczy rozmówców jak najdłużej. Obserwuj ich zachowanie i reakcje. Spróbuj małymi krokami, od patrzenia w oczy rodzinie i przyjaciołom, aż do nieznajomym – szczególnie chłopakom. Ważne jest, abyś robiła to wszystko świadomie i zachowała kontrolę, a zdasz sobie sprawę, że to normalna sprawa. Baw się tym wszystkim, a zauważysz, że to nic złego.

Lęk przed kontaktem wzrokowym jest objawem nieśmiałości. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z pewnością doda Ci pewności siebie i atrakcyjności – chłopaki lubią dziewczyny, które patrzą im głęboko w oczy. Czują się wtedy podekscytowani i onieśmieleni. Jest to też sygnał, że dziewczyna jest zainteresowana chłopakiem.

Czytaj także: Jak przełamać nieśmiałość?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj