Marzysz o tym, by on zobaczył w Tobie kogoś więcej niż tylko koleżankę? Sprawdź co możesz zrobić!

Nie ma chyba nic gorszego niż tkwienie w tzw. ,,friendzone”. Jeśli ten problem dotyczy też Ciebie, to koniecznie przeczytaj ten wpis. Dowiesz się z niego, jak przestać być dla niego jedynie koleżanką.

Zacznij dbać o siebie. Zrób wszystko, żeby się w Tobie zauroczył – popracuj nad swoją figurą, nie pokazuj mu się w dresach lub byle jakich ciuchach, może zmień fryzurę. Jeśli wiesz co lubi, skorzystaj z tej wiedzy, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku – nie chodzi o to, abyś robiła coś wbrew sobie, np. farbowała włosy na jego ulubiony kolor, jeśli wiesz, że nie jest Ci w nim do twarzy.

Zmień swoje zachowanie. On nie przestanie traktować Cię jak ,,kumpla”, jeśli Ty nie zmienisz swojego zachowania. Koniec z przeklinaniem, głośnym śmiechem i wygłupami – on musi zobaczyć w Tobie damę, czyli kandydatkę na dziewczynę 🙂

Odsuń się od niego. Jeśli spróbujesz wziąć go na dystans, całkiem możliwe, że on odczuje nie tylko Twój brak, ale również zda sobie sprawę, że jesteś dla niego kimś więcej niż tylko koleżanką. Nie chodzi o to, żebyś całkowicie się od niego odcinała, ale spędzała więcej czasu z koleżankami, przestała mu się zwierzać i stała się bardziej tajemnicza. Ważne, żeby on zatęsknił za Twoją obecnością, bo tęsknota to pierwszy krok do głębszego uczucia.

Zaskocz go. Pokaż mu się od zupełnie innej strony, znajdź nowe zainteresowania i spróbuj go tą pasją zarazić.

Zadziałaj na jego zmysły. Przede wszystkim zapach – chłopacy uwielbiają dziewczyny, które ładnie pachną, a Twoje perfumy pozostaną mu w pamięci na długo. Poza tym smak – przecież nie od dziś wiadomo, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek. Jeśli lubi słodycze, upiecz mu ciasteczka i nie zapomnij podkreślić, że zrobiłaś je własnoręcznie 🙂 Kolejnym zmysłem jest dotyk – staraj się od czasu do czasu dotknąć go przypadkiem.

Spraw, żeby był zazdrosny. Najprostszym sposobem będzie opowiedzenie mu o chłopaku, który Ci się podoba, ewentualnie spróbuj delikatnie flirtować w jego obecności z jego kumplem i sprawdź jak zareaguje. Bardzo możliwe, że momencie kiedy poczuje się zagrożony (zwracasz uwagę na kogoś innego niż na niego) zda sobie sprawę z tego, że zależy mu na Tobie i to on zacznie o Ciebie walczyć.

Komplementuj go. Każdy chłopak lubi być chwalony i podziwiany, dlatego raz na jakiś czas powiedz mu coś miłego.

Porozmawiaj z nim. Zazwyczaj radzimy rozmowę w pierwszej kolejności, ale w tym wypadku możesz go wystraszyć wyznaniem miłości – w końcu cały czas traktował Cię jak koleżankę. Jeśli jednak nic nie pomaga, masz dwa wyjścia: albo odpuścić albo wyłożyć kawę na ławę. Rozmowa będzie również konieczna jeśli Twoje starania poskutkują – warto zacząć ją delikatnie. Powiedz mu np, że znacie się już dłuższy czas i nie chciałabyś psuć tego co jest między Wami, ale może byście się spotkali. Jeśli nie wyjdzie to możecie dalej się przyjaźnić, ale może akurat wyjdzie z tego coś fajnego 🙂

Źródło zdjęć: http://weheartit.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj