Tatuaże z henny cieszą się największą popularnością latem. W tym wpisie znajdziesz wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Tatuaże z henny są popularnym sposobem przyozdabiania ciała, szczególnie nad morzem, gdzie co kilka metrów można się natknąć na oferty z mnóstwem wzorów. Są one wykonywane za pomocą roślinnego barwnika, który utrzymuje się na skórze nawet do 3 tygodni.

Ważne informacje

Henna o czarnym kolorze jest otrzymywana ze sztucznych składników, które niestety mogą powodować reakcje alergiczne. Najlepszym wyjściem byłoby wykonanie wpierw próby alergicznej na niewielkim kawałku skóry, ale mało kto ma do tego głowę, szczególnie na wakacjach. Warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na miejsce, w którym decydujemy się wykonać tatuaż. Jeśli coś wzbudza w Was wątpliwości, to po prostu zrezygnujcie!

Objawy reakcji alergicznej:

  • zaczerwienienie;
  • swędzenie;
  • wysypka;
  • pojawienie się strupów.

Jak dbać o tatuaż z henny?

Trwałość tatuażu zależy od kilku czynników, między innymi od tego jak bardzo będzie on narażony na działanie wody. Oczywiście nie należy wykonywać peelingu. Najlepiej jest ochraniać w miarę możliwości miejsce z tatuażem, gdyż działanie promieni słonecznych może sprawić, że wzór wyblaknie. Nie można też zapominać o odpowiednim nawilżeniu, ponieważ na suchej skórze tatuaż nie trzyma się dobrze.

Ile kosztuje tatuaż z henny?

Wszystko zależy od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru, na który się zdecydujemy. Ceny najmniejszych wzorów zaczynają się od kilkunastu złotych, ale za te wielkie i trudne do narysowania możemy zapłacić nawet w okolicy 100 zł.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć o automasażu

Źródło zdjęć: Favim

3 KOMENTARZE

  1. Nie ma czegoś takiego jak „czarna henna”. Prawdziwa henna jest zawsze brązowa, a czarny barwnik to niebezpieczna substancja PPD. Jeśli chcecie sobie zrobić mehendi, róbcie to tylko u osób, które mieszają własną hennową pastę z hennowego proszku, wody/ soku cytrynowego, cukru i olejku eterycznego.

  2. Pracuje przy tatuażach z henny i jako jedyna w miejscowości informuje o skutkach alergi. 80% osób odchodzi. Henna również powoduje bliznę która wygląda jak oparzenie i jest nawet od poł roku do roku leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj