Źródło: https://weheartit.com/entry/103569147

Twoimi wadami są wstydliwość oraz nieśmiałość? W tym wpisie powiemy Ci, jak to zmienić!

Jak przestać się wstydzić?

Czego się wstydzimy?

Najczęściej wstydzimy się nowo poznanych osób, wystąpień przed publicznością, czy wyrażania swoich opinii, czyli pokazania siebie i wystawiania na ocenę innych ludzi. Boimy się tego, że ktoś odkryje nasze wady, kompleksy lub braki i będzie z nas szydził lub po prostu źle o nas pomyśli.

Jak uzewnętrzniamy to, że się wstydzimy?

Nasze ciało często pokazuje to, że się wstydzimy. Zaczerwienione policzki, trzęsące się nogi, ręce lub ciało, odebranie mowy, ucisk w gardle, spocone dłonie, to niektóre z przejawów zewnętrznych wstydu, a także stresu.

Jak pokonać wstyd?

Pokonywać wstyd nie jest łatwo, ale jeśli będziemy robić rzeczy, których się wstydzimy, może nam się to udać! Boisz się rozmawiać z obcymi? Mimo to rozmawiaj! Boisz się publicznych wystąpień? Występuj!

Psychologowie twierdzą, że dobrą metodą na pokonanie wstydu jest „metoda z lustrem”, czyli obserwowanie siebie w lustrze, podczas codziennych sytuacji. Niektórzy oduczają się w ten sposób brzydkiego zachowania, typu dłubanie w nosie czy garbienie się.

Jeśli to nie pomoże, możesz zgłosić swój problem psychologowi szkolnemu lub pedagogowi. Oni powinni wiedzieć jak Ci pomóc. Powodzenia!

Czytaj także: Często się czerwienisz? Wiemy jak temu zaradzić!

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Powiem szczerze, że początkowo wątpiłam w tę metodę, ale odkąd zaczęłam działać na „przekór” i robić to czego do tej pory się wstydziłam – wszystko zaczęło wydawać się znacznie prostsze. Myślę, że jest to wynik tego, że wstydzimy się rzeczy nieznanych. Z czasem wszystko przemija i staje się akceptowalne.

    Kiedyś nie wyobrażałam sobie występować „publicznie”, dzisiaj nie boję zabierać się głosu. Wszystko siedzi w głowie i wydaje mi się, że doskonałym pomysłem jest po prostu to robić. Jak kilka razy uda nam się przezwyciężyć wstyd, to później wszystko staje się o wiele prostsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj