Źródło: Pinterest

Wakacje już się skończyły, a pierwszy dzwonek zasygnalizował rozpoczęcie zajęć dydaktycznych. Nie wiesz, jak przetrwać szkołę? W tym wpisie podpowiadamy co zrobić, aby ułatwić sobie ten trudny czas.

Koniec wakacji i początek szkoły to dla wielu uczniów bardzo trudny okres. Wczesne wstawanie, dojazdy komunikacją miejską, spędzanie wielu godzin w klasach, odrabianie zadań i nauka do sprawdzianów. Jeżeli to wszystko napawa Cię przerażeniem, to koniecznie zajrzyj do naszego wpisu, z którego dowiesz się, jak przetrwać szkołę. Poniższe 8 wskazówek z pewnością będą bardzo pomocne!

Jak przetrwać szkołę? 8 skutecznych wskazówek!

#1. Kładź się wcześniej do łóżka

Staraj się wcześniej kłaść do łózka. Przed samym spaniem zrezygnuj z używania telefonu i oglądania telewizji, gdyż niebieskie światło emitowane przez ekrany, utrudnia zaśnięcie. Zadbaj o wywietrzenie pokoju przed spaniem i pozwól sobie na przynajmniej 7-8 godzin snu.

#2. Przygotuj rzeczy wieczór wcześniej

Wieczorami rób sobie drugie śniadanie na kolejny dzień, pakuj rzeczy do torby, szykuj ubrania. Dzięki temu rano nie będziesz miała tyle na głowie, więc będziesz mogła wstać chwilę później lub zjeść w spokoju pierwszy posiłek.

#3. Rób sobie smaczne drugie śniadania

Nic tak nie umili Ci dnia w szkole, jak smaczne jedzenie. Zrezygnuj z niezdrowych batonów i słodkich napojów. Sięgaj po owoce, lekkie przekąski, kolorowe kanapki z warzywami. Dawka witamin dobrze Ci zrobi. W Internecie znajdziesz mnóstwo przepisów i inspiracji na ciekawe pomysły do lunchboxów.

#4. Korzystaj z kalendarza lub plannera

Jeżeli w najbliższym czasie czeka Cię dużo kartkówek lub sprawdzianów, zacznij zapisywać wszystko w notesie lub przyklejać karteczki w widocznym miejscu. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz i będziesz mogła wszystko rozplanować, aby odpowiednio się przygotować.

#5. Dotleniaj mózg

Staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, a także wietrzyć pokój. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skoncentrować oraz uczyć. Świeże powietrze sprawi ponadto, że będziesz się czuła bardziej rześko.

#6. Rób przerwy w nauce

Podczas nauki do sprawdzianów oraz odrabiania zadań domowych, warto robić od czasu do czasu przerwy. Poświęć ten moment na odpoczynek, krótki spacer, zjedzenie posiłku lub wzięcie prysznica. Dzięki temu nabierzesz sił do dalszej nauki.

#7. Używaj kolorowych przyborów

Kolorowe przybory z uroczymi wzorami z pewnością umilą Ci ciężki dzień w szkole. Używaj wielobarwnych zakreślaczy do robienia notatek, a nauka stanie się łatwiejsza i bardziej przyjemna.

#8. Bądź przygotowana na każdą sytuację

Pamiętaj, aby w swoim plecaku mieć rzeczy na tzw. „czarną godzinę”, czyli: chusteczki, podpaski, krem do rąk, szczotkę do włosów, plastry opatrunkowe oraz puder matujący. Lista niezbędnych przedmiotów może być oczywiście znacznie dłuższa. Dzięki temu podczas awaryjnej sytuacji, nic Cię nie zaskoczy.

Jakie są Twoje sposoby na to, aby przetrwać szkołę? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Przybory szkolne z Empiku, które powinnaś mieć!

,,Moja klasa jest okropna!"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj