jak łatwo schudnąć
Źródło: Pinterest

W wakacje zrezygnowałaś z ćwiczeń, a teraz chciałabyś wrócić do regularnych treningów? Poznaj 3 sposoby, które pomogą Ci bezboleśnie wrócić do sportowej rutyny.

Wakacje to dla wielu osób czas odpoczynku od regularnych treningów. Ty również postanowiłaś latem skupić się jedynie na dobrej zabawie, jednak teraz chcesz wrócić do ćwiczeń? Oto 3 sposoby, aby wrócić do treningów po wakacjach i nie stracić motywacji.

3 sposoby, aby wrócić do treningów po wakacjach

#1. Daj sobie czas

Powroty bywają trudne, dlatego nie narzucaj sobie zbyt dużej presji już na samym starcie. Nic się nie stanie, jeśli na początku wykonasz kilka lżejszych treningów lub skrócisz czas ich trwania. Twój organizm zyska czas na przystosowanie się, a Ty nie zniechęcisz się przedwcześnie.

#2. Wybieraj różnorodne treningi

Jeżeli masz swój ulubiony zestaw ćwiczeń to powrót do regularnej aktywności fizycznej możesz zacząć właśnie od niego. Dobrym sposobem na to, aby wrócić do treningów po wakacjach jest jednak wprowadzanie urozmaiceń. Możesz zmieniać kolejność ćwiczeń lub wybierać różne dyscypliny sportowe, tak aby nie dopuścić do rutyny, która działa demobilizująco.

#3. Znajdź sobie towarzystwo

Nie jesteś w stanie zebrać się do ćwiczeń? Spróbuj znaleźć sobie towarzystwo! Nawet jeśli do tej pory zawsze trenowałaś sama, to może być dobry sposób na utrzymanie motywacji przez dłuższy czas. Ponadto, jeśli namówisz przyjaciółkę do wspólnej aktywności fizycznej, czas ten przebiegnie Wam szybciej i w znacznie przyjemniejszej atmosferze.

Jakie są Twoje sposoby, aby wrócić do treningów po wakacjach? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 4 najlepsze ćwiczenia na zgrabne pośladki

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj