Źródło: Pinterest

Twoim problemem jest sucha skóra głowy? W tym wpisie podpowiadamy, jak możesz się z nim uporać.

Problem suchej skóry głowy dotyka wiele osób. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą Ci się z nim uporać. Przekonaj się, który z nich sprawdzi się w Twoim przypadku!

Sucha skóra głowy – jak się z nią uporać?

Aby zwalczyć problem suchej skóry głowy, trzeba zacząć od poznania jego przyczyny. Wśród najczęściej spotykanych powodów wymienić można błędy pielęgnacyjne, takie jak używanie nieodpowiednich kosmetyków lub niedokładne ich spłukiwanie. Problemem mogą być także niesprzyjające warunki atmosferyczne, typu słońce, wiatr, chłód lub niska wilgotność powietrza.

#1. Ogranicz częstotliwość mycia włosów

Jeżeli obserwujesz u siebie takie objawy, jak łupież, swędzenie skóry głowy czy wypadanie włosów, spróbuj ograniczyć częstotliwość mycia kosmyków. Codzienne szorowanie skalpu może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry.

#2. Dobierz odpowiednie kosmetyki

Stosowanie szamponu przeznaczonego do włosów przetłuszczających się może spowodować przesuszenie skóry głowy. Na co dzień stosuj kosmetyki delikatne, zawierające jedynie naturalne składniki, które nie podrażnią skalpu. Raz w tygodniu możesz stosować produkty o silniejszym działaniu, o ile nie sprawiają, że Twoja skóra głowy staje się jeszcze bardziej sucha.

#3. Dokładnie spłukuj szampon

Często myjesz włosy w pośpiechu? Sucha skóra głowy może być tego skutkiem. Ponadto niedokładne spłukiwanie szamponu podrażnia skalp i może wywoływać swędzenie bądź pieczenie. Aby mieć pewność, że zmyłaś wszystko, polewaj głowę strumieniem wody przez kilka minut.

#4. Chroń włosy przed niesprzyjającą aurą

Zarówno latem, jak i zimą, staraj się chronić skórę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, chłód czy słońce. Pamiętaj, aby myć głowę po każdym kontakcie skalpu z chlorowaną lub słoną wodą.

#5. Raz w tygodniu wykonuj peeling

Aby pozbyć się suchej skóry i dokładnie oczyścić skalp, raz w tygodniu wykonuj peeling specjalnie przeznaczonym do tego produktem. To również skuteczny sposób na to, aby przyspieszyć porost włosów.

#6. Skonsultuj się ze specjalistą

Jeżeli domowe sposoby nie działają, powinnaś wybrać się do specjalisty na konsultację. Dermatolog bądź trycholog mogą pomóc Ci ustalić przyczynę suchej skóry głowy i wdrożyć skuteczną metodę leczenia.

Sucha skóra głowy to problem, z którym można sobie poradzić w dość łatwy sposób, jednak aby tak się stało, trzeba działać systematycznie.

Czytaj także: Jak dodać włosom blasku? TOP 3 sposoby!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj