Przydatne wskazówki, dzięki którym szkoła nie będzie aż taka straszna.

Wakacje definitywnie się zakończyły i nic nie możemy na to poradzić. Większość z Was jest pewnie zdołowana z tego powodu, na szczęście mamy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą przetrwać szkołę i sprawią, że nie będzie ona taka straszna.

Jak przetrwać szkołę – przydatne wskazówki

Podręczniki

Zazwyczaj to rodzice płacą za nowe książki dla swoich dzieci, jednak na pewno będą wdzięczni za Twoją pomoc. Nie kupuj wszystkich książek od razu. Nic się nie stanie jeśli poczekasz tydzień, a może się okazać, że nie wszystkie z nich są faktycznie potrzebne. Często zdarza się, że nauczyciel nie wymaga jakiejś książki, bo zwyczajnie z niej nie korzysta, więc po co wyrzucać pieniądze w błoto.

Kiermasz książek

Wiele szkół organizuje kiermasze podręczników w pierwszym tygodniu września. To doskonała okazja, żeby kupić książki o wiele taniej niż w księgarni. Możesz również sprzedać tam swoje książki z poprzednich lat i dzięki temu zarobić pieniądze na własne przyjemności.

Ćwiczenia

Być może okaże się, że nie na każdym przedmiocie będziecie korzystać z zeszytu ćwiczeń. Warto spytać nauczyciela, czy istnieje możliwość skserowania sobie potrzebnych stron, a nawet całego zeszytu, gdyż często zdarza się, że koszt ksero jest mniejszy niż zakup ćwiczeń.

Noś tylko wybrane podręczniki

Dogadaj się z koleżanką z ławki i ustalcie harmonogram noszenia podręczników. Podzielcie się według przedmiotów, dzięki czemu każda z Was będzie miała mniej do noszenia. Nauczyciele zazwyczaj i tak, wymagają tylko jednego podręcznika na ławkę.

Załóż sobie ,,zeszyt do wszystkiego”

Przyda się na wypadek, gdybyś zapomniała zabrać któryś z zeszytów lub w razie niezapowiedzianego zastępstwa. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż pisanie na kartkach, które lubią się gubić.

Zakreślacze

Używaj ich, aby zaznaczać wszystkie ważne tematy i zagadnienia w zeszycie. Dzięki temu nauka do sprawdzianu będzie o wiele łatwiejsza.

Notuj daty wszystkich sprawdzianów i kartkówek

Kup mały kalendarzyk lub skorzystaj z tego, który masz w telefonie i zapisuj w nim daty zadań, testów i kartkówek. Dobrze jest mieć zapisane wszystkie ważne daty w jednym miejscu, ponieważ w zeszycie łatwo możesz coś przeoczyć.

Ucz się systematycznie!

To naprawdę ułatwi Ci życie. Wystarczy, że po każdej lekcji przejrzysz swoje notatki, poczytasz kilka razy lub po prostu spróbujesz zrozumieć, a przed sprawdzianem zostanie Ci tylko przypomnienie sobie tego co już umiesz, zamiast zarywania nocy i robienia ściąg. Brzmi kusząco, prawda?

Nie kłóć się z nauczycielami

Możesz na tym więcej stracić niż zyskać. Nie chcesz chyba być brana do tablicy co zajęcia? Czasem lepiej ugryźć się w język i mieć święty spokój.

Mamy nadzieję, że te porady choć w małym stopniu umilą Wam szkołę i sprawią, że ten rok nie będzie taki zły. Póki co wykorzystajmy ostatnie dwa dni, bo przed nami 9 długich miesięcy oczekiwania na kolejne lato.

Czytaj także: Jak dobrze zacząć rok szkolny?

Jak przetrwać szkołę

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj