Źródło: Pinterest

Twój związek przechodzi kryzys? Sprawdź, jak go przezwyciężyć!

Jak radzić sobie z kryzysem w związku?

Rozmawiaj. Brzmi banalnie? Może i tak, ale rozmowa jest niezwykle ważna. To ona powinna być pierwszym krokiem do naprawienia Waszych relacji. Jeśli czujesz, że coś się między Wami psuje, koniecznie powiedz o tym chłopakowi. Dusząc to w sobie, odbierasz Wam szanse na naprawienie czegokolwiek.

Nie oskarżaj! Łatwo jest wytykać błędy u drugiej osoby, ale powinnaś też spojrzeć na siebie. Jeśli nie chcesz, żeby ta rozmowa zakończyła się kłótnią, unikaj oskarżeń i kierowania zarzutów w stronę drugiej osoby. Zamiast mówić ?Ty”, raczej mów ?My”. Skup się również na tym, co możecie zrobić, żeby było lepiej.

Okazuj uczucia. Im dłużej jest się w związku, tym mniejszą wagę przywiązuje się do czułych gestów, a to duży błąd! Przecież wcale nie potrzebujemy mniej, kontaktu fizycznego z ukochaną osobą, niż na początku znajomości. Brak czułości może doprowadzić do kryzysu, dlatego warto częściej się przytulać, całować i poświęcać sobie wzajemnie uwagę, tak, aby cały czas podgrzewać atmosferę między Wami..

Wychodźcie na randki. To nie jest zarezerwowane tylko na początkową fazę znajomości. Wręcz przeciwnie! Dobrze od czasu do czasu, ładniej się ubrać i wyjść gdzieś razem, bo to umacnia Waszą więź. Szczególnie istotne jest to w momencie kryzysowym.

Dbaj o siebie. Często kryzys pojawia się w momencie, gdy zakochani przestają o siebie dbać i się po prostu ?zapuszczają”. Jeśli Ty zaczniesz się starać, być może zmotywujesz również chłopaka do zmian. To może być świetny sposób na poradzenie sobie z nudą – wspólna siłownia albo basen to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a przy okazji szansa na ponowne zbliżenie się do siebie.

Zaskocz go! Nowy ciuszek lub fryzura, to na pewno dobry sposób na rutynę. Zróbcie też coś szalonego, czego wcześniej nie robiliście. Wystarczy trochę kreatywności i na pewno coś wymyślicie! Masz ochotę z kimś poflirtować? Zacznij podrywać swojego chłopaka! Jeśli dom to nie jest dobre miejsce, może umówicie się w pubie? Wejdźcie osobno i niech poderwie Cię Twój własny facet! To może być świetna zabawa i sposób na poradzenie sobie z kryzysem.

Czytaj także: Czy żyjesz w toksycznym związku?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj