Mówi się, że bez zazdrości nie ma miłości, ale czy faktycznie tak jest? W tym poście dowiesz się, jak radzić sobie z zazdrością w związku.

Jak radzić sobie z zazdrością w związku?

1. Często jest tak, że przez niską samoocenę nie zwracasz uwagi na to, jak postrzega cię Twój ukochany. Uważając się za gorszą osobę od innych, możesz być zazdrosną o każdą ładną dziewczynę, która podejdzie do Twojego chłopaka. Boisz się wtedy, że Twój partner pozostawi Cię dla atrakcyjniejszej dziewczyny, przez co zostaniesz sama, opuszczona i zraniona. Sposobem na podbudowanie swojej samooceny jest większe zwracanie uwagi na komplementy, które prawi Ci Twój chłopak.

2. Przeanalizuj zachowanie chłopaka. Zastanów się, jakie zachowania chłopaka budzą w Tobie wątpliwości. Najlepiej wypisz na kartce to, co wydaje Ci się być podejrzane i obserwuj jego zachowanie. Pamiętaj, aby nie skupiać się tylko na jego pomyłkach, ale bierz pod uwagę również jego ,,dobre uczynki”.

3. Nie urządzaj mu scen zazdrości. Czasami zachowanie spokoju jest naprawdę trudne, lecz przyniesie Ci więcej korzyści. Im bardziej będziesz go kontrolowała, on będzie szukał wszelkich możliwych sposobów do ucieczki, by poczuć się swobodniej. Daj mu trochę wolnej przestrzeni, chłopak nie powinien się czuć osaczony, ponieważ może to doprowadzić do rozpadu związku.

4. Szpiegowanie komputera i telefonu chłopaka, to nie jest dobre rozwiązanie. Czasami trzeba dać ten kredyt zaufania, tym bardziej że przecież to Twój ukochany, a zaufanie jest podstawą w związku.

5. Nie ma rzeczy, których nie da się wyjaśnić rozmową. Znajdź odpowiednie miejsce i czas na rozmowę z chłopakiem. Przeprowadź ją tak, aby odbyła się bez żadnych kłótni. Porozmawiajcie o swoich uczuciach i potrzebach. Po takiej rozmowie powinnaś poczuć się spokojniejsza.

Czytaj także: 7 rzeczy, których nie powinnaś zmieniać w sobie dla chłopaka

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj