Źródło: Pinterest

Twój związek przechodzi kryzys? Zobacz co możesz zrobić, aby nieco poprawić Waszą sytuację!

Kryzysy w związku zdarzają się większości par. Najczęściej w takim momencie zadajemy sobie pytanie: ?Jak i czy w ogóle warto to ratować??. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać ten trudny okres.

Jak ratować związek?

Kiedy NIE WARTO ratować związku?

Jeżeli Twój chłopak był toksyczny (przykładowo: ciągle Cię sprawdzał, nie liczył się z Twoim zdaniem, stosował wobec Ciebie przemoc) ratowanie związku nie ma sensu, gdyż znacznie lepiej się poczujesz, kiedy go zakończysz. Nawet jeśli jesteś w stanie mu wybaczyć, to na dłuższą metę taki związek jest bardzo niezdrowy, a Twój chłopak z pewnością nie zmieni tak szybko swojego zachowania.

Tak samo, jeśli Twoja druga połówka notorycznie Cię zdradzała, nie potrafiliście się dogadać, ciągle się kłóciliście lub w Waszym związku brakowało uczucia, dalsze próby go ratowania i trwania w nim mogą źle się odbić na Waszej psychice.

Pamiętaj o tym, że nic na siłę!

Chęć ratowania związku powinna pochodzić z obu stronę. Ciężko jest coś wskórać, kiedy druga osoba już kompletnie nie chce mieć z Tobą nic wspólnego. Pamiętaj także, aby nikogo nie zmuszać ani do zmian, ani do uczucia.

Spróbuj odkryć przyczynę kryzysu

Dzięki ustaleniu przyczyny łatwiej będzie podjąć jakieś działania naprawiające. Warto w tym wypadku dokładnie i szczerze porozmawiać z drugą połówką. Jeśli przyczyną jest jakiś konflikt – rozwiążcie go, a jeśli jakieś zachowanie, to postarajcie się to poprawić. Pamiętaj, jednak, że wszystkie te rzeczy, na które macie wpływ, możecie zmienić, jednak są także aspekty, które nie zawsze zależą od Was, np.: ciężka choroba, przeprowadzka, zakochanie się w innej czy wypalenie się uczuć.

Co może Wam pomóc jeśli Wasz związek jest w rozsypce?

1. Przerwa

Jedni twierdzą, że nie ma ona sensu, a dla innych stanowi ostatnią deskę ratunku. W rzeczywistości urwanie kontaktu na jakiś czas może być pomocne na przemyślenia czy poczucie tęsknoty i braku drugiej osoby. Warto jednak pamiętać, że przerwa jest tylko czasem bez kontaktu, który ma nam pomóc w podjęciu ważnej decyzji albo ożywieniu Waszej relacji, a nie czasem, kiedy jesteśmy singlami i możemy robić, co chcemy.

2. Przestrzeń

Może ostatnio zasypujesz go milionami wiadomości i chłopak czuje się przytłoczony? Daj mu trochę luzu, niech spotka się ze znajomymi, a Ty staraj się ograniczyć nieco pisanie i dzwonienie aby on sam nieco zatęsknił. Sama również wykorzystaj ten czas na spotkania ze znajomymi lub pobycie sama ze sobą.

3. Zazdrość

Wzbudzenie zazdrości w chłopaku (oczywiście z umiarem), może sprawić, że będzie on jeszcze bardziej walczył, aby Ciebie nie stracić.

4. Zmiana

Zmień coś w sobie i go zaskocz! Może być to coś związanego z wyglądem, który przecież działa na mężczyzn jak magnes, ale może to być coś w Tobie. Spójrz na swoje wady lub na rzeczy, na które on Ci zawsze zwracał uwagę i spróbuj je zminimalizować. Jeśli nigdy nie dzieliłaś z nim pasji, to może wykaż chęć porobienia z nim czegoś, co on uwielbia? Możesz w ten sposób nie tylko odkryć nową siebie, ale i sprawić, że miło go zaskoczysz ?

5. Zadbany wygląd

Jak wspomniałyśmy wyżej, wygląd działa na mężczyzn jak magnes. Nie da się ukryć, że zwracają na niego dużą uwagę. Aby przyciągnąć bardziej do siebie swojego chłopaka, zadbaj o siebie. Jeśli do tej pory pokazywałaś mu się najczęściej w dresach i rozburzonej fryzurze, postaraj się wystroić. Z pewnością spodoba mu się to, że się tak dla niego starasz. Pamiętaj jednak, aby zachować w tym umiar i nie odzyskiwać chłopaka nadmiernym odkrywaniem swojego ciała.

6. Wsparcie

Pokaż mu, że naprawdę może na Ciebie liczyć! Kiedy jest w potrzebie staraj się mu pomóc, wspieraj go w trudnych momentach, bądź zawsze, gdy Ciebie potrzebuje.

7. Nieużalanie się

Użalanie się nad tym, jak bardzo będzie Ci bez niego źle i ciągłe płakanie w jego ramię może przynieść zupełnie odwrotny skutek. Oczywiście, czasami nie warto tłumić swoich emocji, ale jeśli chłopak będzie słuchać Twojego użalania się w nadmiernych ilościach, może go to jeszcze bardziej od Ciebie oddalić.

Być może nie wszystkie powyższe porady okażą się przydatne w Waszym przypadku, bo wiele zależy od przyczyny konfliktu. Niektóre, dość trudne sytuację, mogą wymagać wizyty u psychologa albo terapii dla par. Jeśli naprawdę zależy Ci na chłopaku i uważasz, że jest tego wart, to nigdy nie zaszkodzi spróbować zawalczyć!

Powodzenia!

Czytaj także: Dlaczego warto czasem odpuścić w związku?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj