Jak samemu pofarbować końcówki włosów w domu

Marzy ci się ombre, ale nie chcesz wydać dużo pieniędzy na fryzjera? Sprawdź, jak pofarbować końcówki w domu samodzielnie!

Ombre jest modne już od kilku lat i doczekało się wielu odmian (np. sombre, bronde i bronze), które są praktycznie nie do zrobienia samemu w domu. Jeśli jednak zależy Ci jedynie na jaśniejszych końcówkach, śmiało możesz spróbować pofarbować włosy samodzielnie.

Jak samemu pofarbować końcówki włosów w domu

Od czego zacząć? Przede wszystkim wybierz odpowiednią farbę. Jeśli zupełnie się na tym nie znasz, poproś o pomoc ekspedientkę w sklepie (możesz iść do specjalnego sklepu z produktami fryzjerskimi, gdzie sprzedawczyni będzie miała specjalistyczną wiedzę na ten temat). Pamiętaj, że jeśli masz ciemne włosy, ich kolor po użyciu farby może nie być taki sam, jak na zdjęciu. Konieczne może się również okazać powtórzenie całego zabiegu. Ważne, aby dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do produktu!

Farbowanie końcówek włosów krok po kroku:

1. Rozczesz dokładnie włosy i zrób przedziałek w miejscu, w którym nosisz go na co dzień;

2. Nałóż delikatnie farbę, przeczesując włosy palcami, aby uniknąć mocno widocznego przejścia między kolorami. Jeśli chcesz wzmocnić efekt stopniowego rozjaśnienia, nałóż wpierw farbę na same końce i odczekaj parę minut, po czym nałóż drugą warstwę rozjaśniacza, zatrzymując się wyżej;

3. Przeczesz włosy w kilku miejscach, aby rozprowadzić równomiernie farbę. Zwrócić szczególną uwagę na tył głowy;

4. Końcówki zawiń w folię na tyle, ile jest napisane w ulotce. Możesz ok. 5/7 min przed czasem zmywania lekko zebrać farbę z górnej części włosów, aby przejście między kolorami było ładniejsze;

5. Dokładnie spłucz farbę i umyj włosy. Jeśli do opakowania nie była dołączona żadna odżywka, użyj tej, którą masz w domu.

Pamiętaj, że farbowanie włosów samodzielnie jest trudne! Jeśli możesz, poproś kogoś, żeby Ci pomógł lub chociaż ocenił, czy nałożyłaś farbę równomiernie.

Jak samemu pofarbować końcówki włosów w domuŹródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj