jak łatwo schudnąć
Źródło: Pinterest

Postanowiłaś, że zawalczysz w końcu o wymarzoną sylwetkę? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak schudnąć w 2022 roku!

Odchudzanie nie jest wcale takie proste, a wiele osób bezskutecznie próbuje każdego roku od nowa. Jeżeli w tym roku po raz kolejny postanowiłaś wziąć się za siebie, to poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym uda Ci się zrealizować ten plan.

Jak schudnąć w 2022 roku?

#1. Ustal realny cel

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest ustalanie nierealnego celu, którego tak naprawdę nie da się zrealizować. Aby odchudzanie nie odbiło się negatywnie na Twoim zdrowiu i przyniosło zamierzone rezultaty, powinnaś ustalić cel, który będzie realny do osiągnięcia.

#2. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele

To zrozumiałe, że chcesz osiągnąć wymarzone efekty w jak najkrótszym czasie. Zbyt ambitne podejście do tematu grozi jednak tym, że szybko się zniechęcisz. Sukces osiągniesz trenując regularnie i zmieniając nawyki żywieniowe stopniowo, bez pośpiechu.

#3. Zrezygnuj z siłowni

Większość klubów fitness przeżywa na początku roku prawdziwe oblężenie. Niemal każdy, kto postawił schudnąć, wykupuje karnet na siłownię. Jeżeli nie lubisz tłumów, zrezygnuj z siłowni, a przynajmniej zaczekaj do marca/kwietnia.

#4. Obniż kaloryczność posiłków

Pierwszym krokiem powinno być wyeliminowanie z jadłospisu słodyczy, fast foodów, napojów gazowanych i przetworzonej żywności. Zamiast tego zacznij jeść więcej owoców i warzyw. Jeżeli to nie przyniesie zadowalających efektów, zacznij obniżać kaloryczność swojego menu poprzez wprowadzenie do niego chudego nabiału i mięsa czy produktów typu light i bez cukru. Zmniejsz nieco spożywane porcje i zacznij jeść na mniejszych talerzach. Z pewnością wkrótce zauważysz znaczącą różnicę.

#5. Ćwicz co 2-3 dni

W walce o szczupłą sylwetkę 70% sukcesu stanowi odpowiednia dieta. Pozostałe 30% to ćwiczenia. Postaraj się wygospodarować czas na trening minimum 2-3 razy w tygodniu. W pozostałe dni wyjdź chociaż na krótki spacer.

#6. Uzbrój się w cierpliwość

Brak widocznych efektów w krótkim czasie często jest przyczyną tego, że poddajemy się zbyt szybko. Każdy organizm chudnie w swoim tempie, dlatego nie porównuj się z nikim. Uzbrój się jednak w cierpliwość, na wypadek gdyby utrata wagi nie nastąpiła tak szybko, jak zakładałaś. Pamiętaj, że nie przytyłaś wczoraj, więc nie schudniesz jutro. Po prostu walcz i się nie poddawaj!

Czytaj także: 30-dniowe FIT wyzwanie na rok 2022!

dlaczego nie możesz schudnąć
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj