Jak zacząć rozmowę z chłopakiem?
Jak zacząć rozmowę z chłopakiem? | Fot. Favim

Zastanawiasz się, jak rozpocząć rozmowę z chłopakiem, który Ci się podoba? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Wpadł Ci w oko pewien chłopak i zastanawiasz się, jak do niego zagadać? W tym wpisie znajdziesz niezawodne sposoby, które pomogą Ci rozpocząć z nim rozmowę.

Jak zacząć rozmowę z chłopakiem?

To, w jaki sposób powinnaś rozpocząć rozmowę z chłopakiem zależy od tego, jak dobrze się znacie. Metody, które najlepiej sprawdzą się w przypadku dobrych znajomych, nie będą skuteczne w sytuacji, gdy nigdy dotąd ze sobą nie rozmawialiście.

Jak zacząć rozmowę z chłopakiem, którego znasz?

W tym wypadku sprawa jest nieco prostsza, niż gdybyście nie znali się w ogóle. Zastanów się, jakie masz punkty zaczepienia, czyli co już o nim wiesz. To pomoże Ci wybrać najlepszy sposób na rozpoczęcie rozmowy. Jeśli jest coś, co Was łączy, nie wahaj się tego wykorzystać!

Zapytaj o temat związany ze szkołą

To może być cokolwiek! Zagadaj go o jakiegoś nauczyciela, sprawdzian, szkolne wydarzenie, a nawet notatki z zajęć! Jeśli wiesz, że on nie jest pilnym uczniem, to i tak możesz spróbować. Wystarczy, że powiesz coś w stylu: ,,hej, pytałam już chyba każdego i zaczynam tracić nadzieję. Może Ty mi pomożesz?„.

Poproś o pomoc

Chłopcy lubią czuć się potrzebni, dlatego prosząc go o pomoc, sprawisz mu tym ogromną radość. Musisz jedynie wymyślić jakiś dobry pretekst. To może być coś związanego ze szkołą, ale nie tylko. Spróbuj czegoś w stylu: ,,słyszałam, że jesteś dobry w …. To prawda?”. Jeśli zaprzeczy, powiedz że widocznie ktoś Cię wprowadził w błąd i spytaj, czy może zna kogoś, kto jest w tym zakresie specjalistą.

Zorganizuj spotkanie w większym gronie

Jeżeli wpadł Ci w oko kolega z klasy, to zadanie będzie niezwykle proste. Zaproponuj wyjście na pizzę lub gokarty w większym gronie. Być może poza murami szkoły, łatwiej będzie zacząć Ci rozmowę z chłopakiem. Jeżeli chodzicie do różnych klas, to nadal możesz zaproponować spotkanie integracyjne, choć z pewnością będzie Ci nieco trudniej zagadać do swojego wybranka. Poproś o pomoc koleżankę – z jej wsparciem poczujesz się raźniej.

Napisz do niego wiadomość

Zacznij od przywitania się, a potem już jakoś pójdzie 🙂 Zadaj mu kilka pytań, np. o jego pasje. To powinno go zachęcić do rozmowy – w końcu większość ludzi bardzo lubi opowiadać o sobie. W cenie są również komplementy, tylko nie bądź zbyt nachalna podczas ich prawienia.

Wpadnij na niego ,,przypadkiem?

Wybierz moment, gdy będzie bez kolegów i wpadnij na niego przechodząc korytarzem lub na schodach. Możesz również upuścić z rąk zeszyty, tak by miał okazję pomóc Ci je pozbierać. Przeproś, że taka z Ciebie niezdara i zapytaj go czy żyje, a w ramach zadośćuczynienia zaproś na kawę ?

Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu

Jak zacząć rozmowę z chłopakiem, którego nie znasz?

Nawet, jeśli nie znasz dobrze tego chłopaka, nie jesteś przegrana na starcie. Jeżeli dobrze to rozegrasz, możesz go poderwać.

Zaproś go do znajomych w sieci

To pierwszy krok do rozpoczęcia rozmowy z chłopakiem. Całkiem możliwe, że po wysłaniu do niego zaproszenia, on sam zagada do Ciebie jako pierwszy. Jeżeli przyjmie zaproszenie, masz zielone światło, żeby napisać do niego wiadomość.

Poproś o pomoc

Nie musicie się znać, abyś poprosiła go o pomoc. Wszystko zależy od okoliczności i miejsca, gdzie się spotkacie. W sklepie z ubraniami spytaj, którą koszulkę powinnaś kupić bratu, a w księgarni zapytaj o ciekawą książkę, jaką poleca.

Udaj, że zgubiłaś telefon

To klasyczny sposób na zagadanie do chłopaka, ale za to bardzo skuteczny. Podejdź do niego i powiedz, że chyba zgubiłaś telefon. Poproś, żeby do Ciebie zadzwonił. Jeżeli jest dżentelmenem, to z pewnością pomoże dziewczynie w potrzebie 🙂 W podziękowaniu za znalezienie zguby możesz zaprosić go np. na kawę.

Powiedz cokolwiek

Raz kozie śmierć! Jeśli spojrzałaś na niego i poczułaś ugodzenie strzałą amora, to masz niewiele czasu na to, aby zacząć rozmowę. Niewiele masz też do stracenia, bo prawdopodobnie nigdy się już nie zobaczycie. Podejdź i spytaj go, czy nie miałby ochotę iść z Tobą na kawę. Nie musisz mówić, że Ci się spodobał, ale możesz. W najgorszym wypadku Ci odmówi i każde z Was pójdzie w swoją stronę.

Czytaj także: Jak rozpoznać, że podobasz się chłopakowi?

1 KOMENTARZ

  1. szok ciekawe czy w prawdziwym życiu to zadziała, bardzo wstydzę się mojego crusha i mam nadzieje ze ten post mi pomoże.Dziękuje za pomoc mam nadzieje ze się pobierzemy i będziemy mieć 6ostke dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj