Jak się pozbyć drugiego podbródka
Źródło: @Alexis Ren

Z tego wpisu dowiesz się, jak się pozbyć drugiego podbródka.

Twoja skóra na szyi straciła jędrność i nieestetycznie zwisa? A może na Twojej brodzie odkłada się tłuszcz? A tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak pozbyć się drugiego podbródka.

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

#1. Popracuj nad postawą

Drugi podbródek może powstawać na skutek nieprawidłowej postawy. Kiedy notorycznie pochylamy głowę do przodu (np. podczas korzystania ze smartfona), skóra na szyi staje się wiotka i może zacząć wisieć.

#2. Ćwicz

Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na całą sylwetkę, w tym również na podbródek. Staraj się trenować 2-3 razy w tygodniu i wyeliminuj ze swojej diety słodycze, napoje oraz fast foody, a z pewnością szybko zauważysz i odczujesz różnicę.

#3. Nie pij alkoholu

Mamy nadzieję, że tego nie robisz! Jeśli jednak jesteś już pełnoletnia i w związku z tym nie stronisz od procentów, to musisz wiedzieć, że jedną z wad picia napojów wyskokowych jest utrata wody z organizmu, co może powodować wiotczenie skóry, między innymi na szyi oraz brodzie.

#4. Ujędrnij skórę na podbródku

Możesz to zrobić dzięki kilku prostym ćwiczeniom. Wystarczy poświęcić parę minut dziennie, aby już po 2-3 tygodniach zauważyć różnicę.

Ćwiczenia na drugi podbródek:

Ćwiczenie 1: Wyprostuj plecy. Powoli pochyl głowę maksymalnie do przodu, a następnie odchyl ją maksymalnie do tyłu. Możesz zatrzymać głowę na kilka sekund. Ważne, żebyś poczuła jak mięśnie szyi się napinają. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 2: Jest praktycznie takie samo jak ćwiczenie nr 1, z tym że zamiast pochylać głowę w górę i w dół, kręć nią w lewo i prawo.

Ćwiczenie 3: Ułóż usta w tzw. dziubek, tak jakbyś chciała dać komuś całusa. Napinaj przy tym maksymalnie mięśnie szyi. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 4: Wymawiaj głośno i powoli samogłoski: o, u, x, dokładnie układając przy tym usta. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 5: Wysuń język i spróbuj dotknąć nim czubka nosa. Przytrzymaj przez 10 sekund.

Ćwiczenie 6: Na sam koniec wykonaj masaż, delikatnie

#5. Pij dużo wody

Woda, jak wiadomo, jest dobra na wszystko 🙂 Aby Twoja skóra była jędrna i sprężysta, staraj się codziennie wypijać minimum 1,5-2 litry płynów.

Czytaj także: 5 powodów dlaczego powinnaś ćwiczyć

Jak się pozbyć drugiego podbródka
Źródło: @Alexis Ren

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj