Jak się zmotywować?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/571605377699260871/

Chcesz osiągnąć więcej, ale brak Ci motywacji? W tym wpisie poznasz 3 łatwe sposoby jak, się zmotywować do działania.

Motywacja – nie jest to stan, który trawa wiecznie. Nie ma osoby, która nigdy by w siebie nie zwątpiła i nie straciła zapału do dalszego działania. Utrata chęci jest naturalnym zjawiskiem biologicznym. Jednak można to powstrzymać i mimo wszystko stale się motywować. Jak tego dokonać? Czytaj dalej!

Jak się zmotywować? – 3 szybkie kroki

#1. Zacznij od pytania: ?Dlaczego”?

Zadaj sobie pytanie – ?Dlaczego”? Kiedy masz jasność, z jakiego powodu chcesz coś zrobić, odkryjesz sposób, jak to zrobić. Jest to bowiem, ulubiona metoda motywowania pracowników w wielkich korporacjach. Określenie ?dlaczego?” chcesz coś osiągnąć, jest o wiele trudniejsze niż zdecydowanie ?co”, ?w jaki sposób” i ?kiedy'” to zdobędziesz.

?Dlaczego?” odzwierciedla Twoje prawdziwe poglądy i przekonania. Odpowiadając na to pytanie, dowiesz się co będziesz osiągać przez cały proces wykonywania działania, a nie skupisz się jedynie na efekcie końcowym i nagrodzie. Gdy uzmysłowimy sobie, że nasze działanie ma jakikolwiek większy sens, będziemy w stanie osiągać więcej i zyskamy długofalową motywację.

Dla przykładu – jeżeli chcemy schudnąć, nie skupiajmy się wyłącznie na tym, jak nasza sylwetka będzie wyglądać za 2 tygodnie tej męczarni. Zwróćmy uwagę na ogólny proces, jak istotną rolę pełni. Ćwicząc nie tylko chudniemy, ale wzmacniamy naszą wytrzymałość fizyczną, stajemy się silniejsi, zdrowsi. W tym wypadku naszą odpowiedzią na pytanie ?dlaczego?” powinno być – bo trening w ciągu dnia dostarczy mi endorfiny, poczuję się lepiej i wierzę, że moje ciało tego potrzebuje, a nie – bo chcę schudnąć.

#2. Znajdź swojego idola

Chodzi tu o osobę, która będzie Cię motywować i dawać dobry przykład. Wsparcie rodziców czy innych bliskich osób, owszem, może troszkę pomóc, jednak nie zapewni Ci takiej siły napędowej, jak ktoś, kto jest w tym ewidentnie dobry i się na tym zna. Przeszukując internet, na pewno natkniesz się na profil na Instagramie, bądź konto na YouTubie, które po prostu do Ciebie dotrze. Kieruj się tylko i wyłącznie swoimi przekonaniami, a nie popularnością czy poleceniami znajomych. Jeżeli zależy Ci na długotrwałej motywacji, musi to być osoba, którą szanujesz i podziwiasz. Chcesz stać się jak ona i inspiruje Cię jej działanie.

#3. Zapisz cele i je wykreślaj

Nieważne czy są to codzienne czy długofalowe zadania. Ważne jest ich spisanie. To zapewni Ci pewne zobowiązanie, którego musisz dotrzymać. Natomiast skreślenie wykonanej czynności zobrazuje Ci, jaką pracę już wykonałeś i co jeszcze przed Tobą. Istotne jest by spisywać to na kartce, gdyż czynność wykreślania, nasz mózg traktuje jako pewnego rodzaju nagrodę. Mamy wówczas jeszcze większą motywację do działania, gdyż czujemy satysfakcję i jesteśmy dumni z pracy, jaką wykonaliśmy. Ponadto widząc nasze rezultaty, mamy ochotę na więcej, chcemy dalej czuć się zadowoleni z siebie i to nas napędza.

Czytaj także: Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Jak się zmotywować?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/320037117261757401/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj