Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się co zrobić, aby 2021 rok był wyjątkowy? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

2020 rok dał nam wszystkim nieźle popalić, więc nie ma nic dziwnego w tym, że większość z nas z nadzieją oczekiwało przyjścia 2021. Chociaż jak na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja w naszym kraju i na świecie szybko wróci do normy, to sami możemy zacząć działać, aby ten rok był lepszy od poprzedniego. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak sprawić, aby rok 2021 był lepszy od 2020

#1. Podsumuj 2020

Posumowanie możesz zrobić na kartce albo w głowie. Dzięki temu będziesz mogła się przekonać, co udało Ci się zrealizować w poprzednim roku, a co nie. Łatwiej będzie Ci wyciągnąć wnioski i nie popełniać tych samych błędów w 2021.

#2. Skup się na celach krótkoterminowych

Prawdopodobnie masz jakieś cele, które chciałabyś zrealizować w 2021. Poprzedni rok pokazał nam, że możemy mieć problem z wykonaniem tego, co sobie założyliśmy. Szczególnie dotyczy to zadań długoterminowych. Z tego względu powinnaś skupić się na celach, których realizacja nie wymaga wiele czasu, bo dzięki temu zyskasz pewność, że Ci się uda.

#3. Doceniaj małe rzeczy

Naucz się cieszyć nawet z niewielkich rzeczy. Spróbuj każdego dnia znaleźć choć jedną rzecz, za którą możesz być wdzięczna. Zobaczysz, że ten nawyk szybko wejdzie Ci w krew, a na koniec roku będziesz miała poczucie, że minionych 12 miesięcy było naprawdę wspaniałych.

#4. Nie patrz wstecz

Często zdarza nam się rozpamiętywać nasze porażki, a zupełnie ignorować sukcesy. Zamiast skupiać się wciąż na tych rzeczach, które się nie udały, zacznij patrzeć w przyszłość. Myśl o tym, co zamierzasz zrobić, bo tylko w ten sposób będziesz mogła się rozwijać.

#5. Przygotuj sobie plan awaryjny

Zawsze warto być przygotowanym na wypadek, gdyby coś się nam nie udało. Plan awaryjny da Ci możliwość szybkiego działania, w razie niepowodzenia. Dzięki temu pozbędziesz się uczucia porażki, które towarzyszyłoby Ci, gdybyś po prostu się poddała.

Czytaj także: Jak możemy pomagać innym?

jak dotrzymać postanowień noworocznych
Źródło: https://weheartit.com/entry/129607358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj