jak szybko się odkochać
jak szybko się odkochać

Zakochałaś się bez wzajemności? A może masz za sobą rozstanie? Sprawdź, jak szybko odkochać się w chłopaku i przestać cierpieć.

Wyrzucenie z głowy kogoś, kogo darzyło się uczuciem nie jest niestety proste. Bez względu na to, czy byliście razem, czy nie, ból spowodowany złamanym sercem zawsze jest silny.  W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak odkochać się w chłopaku. Skorzystaj z naszych porad, a szybko zapomnisz o niespełnionej miłości.

Jak szybko odkochać się w chłopaku?

#1. Daj sobie czas na ?żałobę”

Jeżeli będziesz dusić w sobie emocje i za wszelką cenę próbować udowodnić sobie oraz innym, że wszystko jest w porządku, w którymś momencie możesz wybuchnąć. Pozwól sobie na kilka dni żałoby. Wypłacz się, jeśli tego potrzebujesz i nie miej wyrzutów sumienia z powodu użalania się nad sobą. Każdy ma prawo do bycia smutnym. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zamknąć ten rozdział.

#2. Pozbądź się wszystkiego, co Ci o nim przypomina

Szybciej odkochasz się w chłopaku, jeśli pozbędziesz się wszelkich pamiątek, które Ci o nim przypominają. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na to, aby wszystko wyrzucić, schowaj to do pudła i nie zaglądaj tam, dopóki emocje nie opadną.

#3. Przestań rozpamiętywać dobre momenty

Wspominanie wszystkich dobrych chwil lub każdego gestu wykonanego w Twoim kierunku nie jest dobre. To sprawia, że świeżo zabliźnione rany są cały czas rozdrapywane na nowo. Spróbuj przypomnieć sobie wszystkie złe momenty. Nie chodzi o to, aby poczuć się jeszcze gorzej, ale żeby uświadomić sobie, że nie ma czego żałować.

#4. Poproś o wsparcie najbliższych

Przyjaciele i rodzina są od tego, aby Cię wspierać. Przede wszystkim powiedz im o całej sytuacji, aby nikt przypadkiem nie palnął czegoś, co mogłoby Cię zranić. Poproś, aby byli przy Tobie w trudnych chwilach, a z pewnością szybko poczujesz się lepiej.

#5. Wyobraź sobie chłopaka w kompromitującej sytuacji

Zamiast wspominać chłopaka i idealizować go w myślach, spróbuj ośmieszyć go w swojej wyobraźni. Chyba, że on faktycznie zaliczył jakąś wpadkę – wtedy wystarczy, że będziesz to często wspominać. Jeżeli skutecznie ?obrzydzisz” sobie w myślach chłopaka, szybciej się w nim odkochasz.

Udało Ci się kiedyś skutecznie odkochać? Daj nam znać, jak tego dokonałaś!

Czytaj także: Czy warto wracać do ex?

jak szybko się odkochać
jak szybko się odkochać

3 KOMENTARZE

  1. skandal żeby nastolatki się zakochiwały, moim skromnym zdaniem to nie czas na chłopaków tylko na NAUKĘ!!!! później mamy zdziwione ze w ciąży córka lat 13? takie porady są niepotrzebne w tym wieku najlepsze na rozstanie to nauka bo to potęgi klucz.

    • Życie to nie jest tylko nauka. Każdy człowiek ma uczucia nie zależnie od wieku, każdy ma prawo się zakochać. Czas nastoletni to nie jest tylko nauka, to poznawanie siebie, odkrywanie czego się chce i potrzebuje. To czas silnych emocji, których nie można bagatelizować. Nie twierdzę, że nauka nie jest ważna – bo jest ważna. Ale nie ważniejsza niż uczucia młodego człowieka, który czasem czuje się zagubiony. Zamiast gonić do książek lepiej rozmawiać, młody człowiek nie potrzebuje tyranów karzących mu się uczyć zamiast przeżywać uczucia. Potrzebuje przewodnika który nauczy go radzić sobie z trudnymi emocjami tak by radził sobie w życiu.

    • Życie to nie jest tylko nauka. Każdy człowiek ma uczucia nie zależnie od wieku, każdy ma prawo się zakochać. Czas nastoletni to nie jest tylko nauka, to poznawanie siebie, odkrywanie czego się chce i potrzebuje. To czas silnych emocji, których nie można bagatelizować. Nie twierdzę, że nauka nie jest ważna ? bo jest ważna. Ale nie ważniejsza niż uczucia młodego człowieka, który czasem czuje się zagubiony. Zamiast gonić do książek lepiej rozmawiać, młody człowiek nie potrzebuje tyranów karzących mu się uczyć zamiast przeżywać uczucia. Potrzebuje przewodnika który nauczy go radzić sobie z trudnymi emocjami tak by radził sobie w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj