Planujesz sporo schudnąć, ale boisz się, że dopadnie Cię efekt jo-jo? Trzymaj się naszych wytycznych, a osiągniesz sukces!

Wszyscy znamy przypadek Dominiki, która schudła w krótkim czasie kilkadziesiąt kilogramów, a następnie przytyła jeszcze z nawiązką. Jak nie powtorzyć jej błędów? Czytaj dalej!

Jak nie dopuścić do efektu jo-jo?

#1. Nie stosuj żadnych diet. Diety pomagają schudnąć w stosunkowo krótkim czasie, ale kosztem zdrowia i w sposób ryzykowny. To właśnie stosowanie diet prowadzi zazwyczaj do efektu jo-jo, bo po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych, powracają też dawne kilogramy.

#2. Niczego nie przyspieszaj. To oczywiste, że chciałabyś schudnąć w możliwie jak najkrótszym czasie, jednak w tym wypadku nie powinnaś się spieszyć. Szybkie chudnięcie grozi tym, że Twoja skóra nie zdąży się skurczyć i po prostu zacznie wisieć. Dla organizmu nowa sylwetka może być po prostu szokiem, więc po skończonej diecie będzie dążył do pierwotnego stanu.

#3. Działaj kompleksowo. Sama ,?dieta” (a właściwie to zmiana nawyków żywieniowych) to zbyt mało, aby osiągnąć sukces. Musisz połączyć zdrowy jadłospis z ćwiczeniami i nawilżeniem skóry.

#4. Pozwalaj sobie czasem na małe grzeszki. To oczywiście nie pomoże Ci uchronić się przed efektem jo-jo, ale pomoże Twojej psychice 🙂 Dzięki temu łatwiej będzie Ci wytrwać i nie wracać do starej diety.

#5. Zmień myślenie. Ciężko będzie Ci wytrwać w swoim postanowieniu, jeśli cały czas będziesz myślała o tym, że jesteś na diecie i musisz sobie czegoś odmawiać. Podejdź do tego jako do dbania o siebie i o swoje zdrowie, szukaj zdrowych, fit przepisów, dzięki którym nie będziesz się czuła jak na diecie.

Czytaj także: Mity na temat mięśni brzucha

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj