Niewiele jest osób, które biorą się do sprzątania z uśmiechem. Jeśli jednak zmienimy kilka nawyków, może się ono okazać szybsze i lżejsze, niż zwykle. Koniecznie sprawdź kilka naszych porad!

Jak utrzymać porządek w pokoju?

1. Pościel łóżko przed wyjściem. Możesz to zrobić także zaraz po przebudzeniu. Pozgniatana i poplątana kołdra oraz pościągane prześcieradło nie wyglądają najlepiej, nawet jeśli w pokoju panuje względny porządek. Dlatego pościel łóżko z rana. Nie zajmie ci to dużo czasu, a pokój od razu będzie wyglądał lepiej.

2. Zawsze odkładaj rzeczy na miejsce. Nie mów sobie, że zrobisz to później, ponieważ albo zapomnisz, albo będzie coś innego do zrobienia. Tym sposobem będzie ci się tylko gromadziło dużo rzeczy w jednym miejscu. Jeśli jednak zwyczajnie ci się nie chce, to czas przezwyciężyć lenistwo. W końcu odłożenie np. książki na półkę nie jest rzeczą niemożliwą.

3. Mniejsze rzeczy trzymaj w pudełkach lub szkatułkach. Dzięki temu nie będą one tworzyć niepotrzebnego bałaganu.

4. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów. Z pewnością masz w pokoju sporo rzeczy, które są niepotrzebne. Zamiast pozwalać na to, aby zbierał się na nich kurz, po prostu je wyrzuć. Im mniej ?bibelotów?, tym łatwiej będzie Ci utrzymać porządek.

5. Zaplanuj dzień na sprzątanie. Jeśli wybierzesz sobie jeden dzień w tygodniu, który przeznaczysz na porządki, łatwiej będzie Ci wszystko ,,poogarniać” i zajmie to mniej czasu.

A Ty co robisz, żeby w Twoim pokoju był porządek? Czekamy na Twój komentarz!

Jak utrzymać porządek w pokoju?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj