Większość z nas zna ten ból, kiedy po długim czasie spędzonym na idealnym pomalowaniu paznokci, rujnujemy całą naszą pracę przez dotknięcie czegoś. Co zrobić, żeby lakier wysychał szybciej? Sprawdź czytając dalej.

#1. Szybkoschnący lakier. Na rynku jest już dostępnych wiele rodzajów takich lakierów, więc warto zaopatrzyć się w jakiś. Dzięki niemu wystarczy, że pomalujesz paznokcie, odczekasz chwilkę i manicure masz gotowy! Nie będziesz musiała korzystać z poniższych porad.

#2. Nakładaj mniej lakieru. Staraj się wybierać te lakiery, które dobrze kryją. Wystarczy wtedy nałożyć tylko jedną warstwę, aby uzyskać idealny kolor. Pamiętaj, jednak aby ta warstwa nie była za gruba! Jeśli natomiast dostępne masz tylko lakiery, które niezbyt dobrze kryją, nałóż dwie, ale cieńsze warstwy. Nie staraj się na siłę nałożyć jednej, grubej.

#3. Zainwestuj w top coat. Nie tylko przyspieszysz proces schnięcia lakieru do paznokci, ale także utwardzisz go, dzięki czemu będzie się dłużej trzymał.

Czytaj dalej:

1 KOMENTARZ

  1. Moja mama, już chwilę temu, kupiła lampkę LED do suszenia paznokci. Niestety jest ona z Biedronki i żeby cokolwiek poświeciło to trzeba bardzo mocno przyciskać, a nie jak to jest napisane na opakowaniu “wystarczy położyć dłoń na platformie a suszarka automatycznie się włączy”. Więc nie polecam 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię