Marzysz o pięknych i długich paznokciach? Koniecznie przetestuj nasze sprawdzone triki!

Na początku należy wspomnieć o najważniejszej zasadzie pięknych paznokci. Mowa tu o zostawieniu ich w spokoju – to znaczy, że nie należy ich skubać, czy obgryzać.

#1. Ochrona. Czynniki zewnętrzne i różne substancje (np. detergenty), mogą źle wpływać na stan paznokci. Zimą noś rękawiczki, a przy wykonywaniu obowiązków domowych, chroń dłonie gumowymi rękawicami do sprzątania.

#2. Krem do rąk. Odpowiedni krem nawilżający sprawi, że nie tylko Twoje dłonie będą wyglądać pięknie, paznokcie również na tym zyskają.

#3. Domowe spa. Od czasu do czasu, warto zafundować paznokciom dodatkowe dopieszczenie. Kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek, moczenie w soku z pomarańczy, nacieranie czosnkiem, maska z siemienia lnianego – te wszystkie domowe zabiegi mogą brzmieć dziwne, ale ich działanie jest zbawienne dla paznokci!

Czytaj dalej:

6 KOMENTARZE

    • Niektórzy robią to końcówką metalowego pilniczka lub patyczkiem drewnianym do paznokci, aczkolwiek to szkodzi paznokciom :/ O wiele bezpieczniejsze jest czyszczenie obszaru pod paznokciami szczoteczką pod wodą. Może to być szczoteczka do zębów albo zwykła do czyszczenia zakamarków- oczywiście powinny być one przeznaczone tylko i wyłącznie do paznokci, powinny być nowe i czyste 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię