Chciałybyście zachować drogocenne wspomnienia, tak żeby nigdy Wam nie umknęły? Sprawdźcie nasze pomysły na zachowanie ważnych chwil.

Pewnie każda z nas ma wiele wspomnień, do których kocha wracać i przypominać sobie te szczęśliwe momenty. Niestety nasza pamięć jest tak skonstruowana, że za parę lat nie będziemy już mogły przypomnieć sobie, co się stało danego dnia i dlaczego lub gdzie wtedy byłyśmy. Poniżej przedstawiamy Wam kilka sposobów, jak możecie zachować niektóre ważne chwile.

Jak zachować ważne wspomnienia?

#1. Pamiętnik

Ta metoda jest stara jak świat, ale należy o niej wspomnieć, ponieważ jest to jednak jeden z najlepszych sposobów na zachowanie wspomnień. W pamiętniku możecie pisać dosłownie wszystko, co Wam się podoba. Zaczynając od opisu Waszego dnia, kończąc na analizie i podsumowaniu całego tygodnia.

#2. Kufer skarbów

Ta metoda polega na umieszczaniu, w jednym pudełku lub skrzynce wszystkiego, co wiąże się z danym wspomnieniem. Przykładowo: możecie włożyć tam misia, otrzymanego od chłopaka na 1 randce, bransoletkę od przyjaciółki z przedszkola, muszelki z wyjazdu nad morze czy bilety do kina. Opcji jest bardzo dużo.

#3. Ściana zdjęć

Niekoniecznie musi być to ściana – może być to tablica korkowa. Wcześniej przygotujcie wybrane zdjęcia, które chciałybyście powiesić oraz kolorowe lampki, które na pewno dodadzą uroku całej dekoracji. Na początku rozwieście kolorowe lampki w wybranym miejscu, a następnie przyczepcie zdjęcia ozdobnymi klamerkami do światełek. Dodatkowo do zdjęć możecie doczepić mały opis sytuacji oraz datę wydarzenia umieszczonego na zdjęciu. Innym sposobem jest opcja umieszczenia zdjęć w ramkach, a następnie przywieszenie na ścianie. Każda z opcji jest na swój sposób ciekawa.

#4. Codzienne wideo

Kiedyś przypadkiem trafiłyśmy na artykuł opisujący historię pewnej kobiety, która codziennie nagrywała kilkusekundowy filmik z najciekawszych chwil w ciągu dnia. Jest to oczywiście dość trudne zadanie, bo nie zawsze mamy możliwość, żeby coś szybko uwiecznić, ale mimo wszystko to może stanowić wspaniałą pamiątkę, więc warto spróbować.

A Wy jakie macie metody na zachowanie wspomnień? Korzystałyście już z któregoś z powyższych sposobów? A może dopiero macie taki zamiar? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Rozwijanie pasji: Kaligrafia

Źródło zdjęć: http;//pl.pinterest.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj