podstawy jogi

W tym wpisie podpowiemy Ci, jak zacząć uprawiać jogę.

Joga staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Nie tylko pomaga się ona odstresować i wyciszyć, ale także wzmacnia i rozciąga nasze mięśnie. W tym wpisie przedstawiamy 3 wskazówki, które pomogą Ci zacząć uprawiać jogę.

Jak zacząć uprawiać jogę?

#1. Zacznij od rozciągania

Po sporym wysiłku fizycznym, ale także po męczącym dniu w pracy lub szkole, warto rozciągnąć swoje mięśnie i uspokoić oddech. Te dwie umiejętności przydają się w trakcie praktykowania jogi, dlatego warto zacząć właśnie od tego.

#2. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu

Aby praktykować jogę, należy być do tego pozytywnie nastawionym. Jeśli będziesz zniechęcona już na samym początku, to niestety możesz szybko stracić zapał. Joga wymaga dużo cierpliwości i wyciszenia.

#3. Nie bój się

Być może na samym początku nie wszystkie pozycje będą Ci się wydawać łatwe i przyjemne, ale z biegiem czasu zobaczysz, że warto jest się rozciągać i wykonywać nawet te asany, które są przez Ciebie mniej lubiane.

Pamiętaj, że aby zacząć swoją przygodę z jogą, nie musisz kupować od razu specjalnych mat, akcesoriów czy odpowiednich ubrań. Na początek wystarczy, że znajdziesz czas i odpowiednie miejsce (może być dywan lub koc) na wyciszenie umysłu. Kiedy spodoba  Ci się przygoda z jogą, wtedy możesz zastanowić się nad kupnem specjalistycznych rzeczy.

Namaste

Polecamy: Jak wybrać matę do jogi?

podstawy jogi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj