Bez względu na to, czy to Twój obecny, czy były chłopak, nadużył Twojego zaufania, ten tekst na pewno Ci się przyda!

Zaufanie można bardzo łatwo stracić, za to ciężko jest je odbudować. Często zdarza się, że nie potrafimy wybaczyć i zapomnieć komuś, kto bardzo nas zranił. Są również sytuacje, że za krzywdy z przeszłości cierpi ktoś inny, kogo poznajemy dużo później. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i mimo wszystko chciałabyś zaufać chłopakowi, to czytaj dalej.

Jak zaufać chłopakowi?

Jeśli to Twój obecny chłopak zrobił coś, przez co nie potrafisz mu ponownie zaufać… 

On na pewno robi teraz wszystko, żeby zdobyć ponownie Twoje zaufanie, ale nie ma w tym nic dziwnego, że potrzeba na to czasu. To zrozumiałe, że masz ochotę kontrolować go na każdym kroku i sprawdzać, czy tym razem Cię nie oszukuje, jednak staraj się nie robić tego zbyt często. Oczywiście bez tego, nie będziesz mieć 100% pewności, czy faktycznie Twój chłopak jest z Tobą szczery, jednak jeśli będziesz cały czas przeglądać jego telefon, Facebooka i skrzynkę mailową, możesz się od tego uzależnić! Czy naprawdę chcesz do końca życia naruszać jego prywatność? Taki związek byłby toksyczny, a poza tym on ma prawo mieć swoje sekrety i nie chcieć, żebyś np. czytała o czym pisze z kumplami.

To szlachetne, że postanowiłaś mu wybaczyć i ratować Wasz związek, jednak jeśli wybaczyłaś, powinnaś zrobić wszystko (oczywiście ta odpowiedzialność nie spoczywa tylko na Twoich barkach, bo to w końcu on przede wszystkim powinien się o to starać), żeby Wasze relacje były znowu tak dobre, jak kiedyś.

Skoro wybaczyłaś, nie powinnaś też wracać do tego zdarzenia podczas rozmów / kłótni w przyszłości. Ważne, żeby wszystko sobie dokładnie wyjaśnić (nawet kilka razy!), a później zamknąć ten rozdział, odgrodzić grubym murem i skupić się na budowaniu wspólnej, szczęśliwej przyszłości. Jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie będziesz do końca szczęśliwa

Jeśli to Twój były chłopak zrobił coś, przez co nie potrafisz ponownie zaufać facetom…

Najlepiej będzie jeśli porozmawiasz z obecnym chłopakiem o tym, co przeżyłaś w przeszłości. Obojgu Wam będzie lepiej – Tobie, bo wyrzucisz to z siebie, a jemu, dlatego, że będzie wiedział skąd wynika Twoje zachowanie i brak zaufania do niego.

Musisz jednak zrozumieć, że nie każdy chłopak jest dupkiem 🙂 Naprawdę! Nie możesz od razu zakładać, że skoro jeden facet Cię zranił, to każdy postąpi tak samo i już zawsze będziesz cierpieć. Po prostu bądź ostrożna i dobrze kogoś poznaj zanim mu zaufasz.

Czytaj także: Co zrobić, gdy chłopak jest zazdrosny

Jak zaufać chłopakowi?
Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj