Patrzysz w lustro i nie do końca podoba Ci się Twój wygląd? Twoje BMI jest w normie, ale ciągle masz wrażenie, że mogłabyś być szczuplejsza? Przyczyną tego najprawdopodobniej jest zbyt mała ilość tkanki mięśniowej. Jeżeli masz ten problem, to koniecznie zobacz, co dla Ciebie przygotowałyśmy.

Za proporcje naszego ciała odpowiadają tkanki: tłuszczowa i mięśniowa. Jest miedzy nimi sporo różnic, np. osoba posiadająca większy procent tkanki mięśniowej, nic nie robiąc spali więcej kalorii, niż osoba z przewagą tkanki tłuszczowej. Oznacz to, że osoba umięśniona może zjeść więcej i nie martwić się, że zostanie to odłożone w postaci tłuszczyku. Kolejną cechą mięśni jest to, że ważą więcej, chociaż zajmują mniej miejsca, dlatego możemy wyglądać na osoby chude, mimo że nasza waga będzie większa.

Jak w takim razie zbudować mięśnie? Podpowiemy Ci w tych podpunktach.

Jak zbudować tkankę mięśniową i wymodelować sylwetkę?

#1. Zwiększ ilość białka w diecie

Głównym jego źródłem są: chudy twaróg, mięso, jaja, fasola, tofu itd. Jeśli wzbogacisz swoje menu o ten składnik, a w szczególności zadbasz o jego odpowiednią ilość po treningu, to bardzo szybko zobaczysz efekty.

#2. Ćwicz

W tym wypadku najlepsze będą ćwiczenia siłowe, czyli te wykonywane powoli i dokładnie. Mogą być do nich wykorzystane ciężarki lub inne przyrządy, ale na początek ciężar Twojego ciała wystarczy. Trening powinien zacząć się od około 5-10 minutowej rozgrzewki (najlepiej cardio), przy której poczujesz szybsze bicie serca, a metabolizm zacznie szybciej pracować. Potem przejdź do ćwiczeń (30-40 minut) i na koniec rozciąganie, według potrzeby. Pamiętaj o regularności – trening powinien być robiony minimum 3 razy w tygodniu. Nie traktuj tego jako męczące zadanie, tylko jak zabawę 🙂

#3. Zwiększ kaloryczność posiłków

Oczywiście ten punkt dotyczy tylko osób, które nie mają nadwagi. Jeśli Twoje BMI wskazuje nadwagę i chcesz schudnąć, to od swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego odejmij 300-400 kcal i tego się trzymaj.

#4. Jedz probiotyki i produkty bogate w błonnik

Probiotyki znajdujące się między innymi w jogurtach naturalnych i kiszonkach są zbawieniem dla naszego organizmu, w szczególności dla prawidłowej pracy jelit. Jedząc je, twoja przemiana materii będzie prawidłowo funkcjonować. Drugim ważnym składnikiem dla pracy metabolizmu jest błonnik. Jego kolejnym atutem jest to, że czujemy się po nim naprawdę syci = jemy mniejsze porcje = nie przekraczamy naszego zapotrzebowania na kalorie i nie czujemy głodu.

#5. Pij wodę!

Powinno to być około 8 szklanek na dzień, ale jeśli intensywnie ćwiczysz, to powinnaś pić więcej! Nie zapominaj o tym. Zobacz też, czy woda którą kupujesz, ma wysoką mineralizację, ponieważ taka jest lepsza. Dobra woda powinna mieć więcej niż 600 mg. Jeśli nie lubisz smaku samej wody, to dodaj do niej cytrynę, pomarańczę, kiwi lub mrożone owoce.

A co z białkiem w odżywkach?

Na początku spokojnie uda Ci się zaspokoić potrzebę na białko w jedzeniu bez suplementacji, ale jeśli Twoje treningi będą odbywały się częściej, to możesz pomyśleć o tym zakupie. Niedługo przygotujemy post na ten temat, więc zachęcamy do śledzenia naszej strony.

Mamy nadzieję, że ten post pomoże wszystkim osobom, które chcą wymodelować swoją sylwetkę i podnieść swoją pewność siebie. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić! Kobieta musi mieć trochę tłuszczu, bo bez tego nie mogą dobrze funkcjonować nasze hormony. Za to delikatny zarys mięśni jest mile widziany 🙂

jak wymodelować sylwetkę

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj