Nasza czytelniczka uważa, że jej przyjaciółka zachowuje się nie do końca tak, jak powinna. Czy faktycznie jest się czym martwić?

Przyjaźń nie zawsze jest usłana różami. Czasem zdarza się tak, że choć dajemy od siebie bardzo dużo, nie dostajemy prawie nic w zamian. Oczywiście nie należy traktować przyjaźni jako transakcji wymiennej, ale też nikt nie chce cały czas zabiegać o tę drugą osobę i nie widzieć zaangażowania z jej strony. Nasza czytelniczka czuje się zbywana przez swoją przyjaciółkę i chciała się Was poradzić, czy faktycznie ma powody do niepokoju.

,,Czy tak się zachowuje przyjaciółka?”

,,Cześć, mam 13 lat i chodzę do 7 klasy. Nie wiem co mam zrobić w stosunku do mojej przyjaciółki. Przyjaźnimy się ponad dwa lata i chodzi o to, że mieszkamy od siebie jakieś 60 km. Utrzymujemy w miarę ze sobą kontakt, ale naprawdę nie widzę tego, że jej zależy, tak jak mi. Ze względu na to iż mamy dopiero po 13 lat, to nie mamy możliwości spotykania się częściej niż w majówkę, ferie, wakacje i może jakiś weekend w roku szkolnym.

Było między nami różnie, ale teraz, gdy jestem we wsi gdzie ona mieszka czuję, że jej nie zależy na kontakcie ze mną, tak bardzo, jak mi na kontakcie z nią. Dziś zaproponowałam jej, żeby do mnie jutro przyszła i zamówiłybyśmy pizzę i w ogóle posiedziały i pogadały, zgodziła się. Po czym po kilkunastu minutach napisała mi, że nie przyjdzie, bo pruje się z mamą o to, że jej nie chce kupić czegoś tam, i stwierdziła, że nie będzie matce robić satysfakcji. No to ja nie wiem. Moim zdaniem to to jest no „nienormalne”, skoro mi zależy, a ta ma taki problem. Nie chodzi tylko o taką sytuację, ale o jej podejście.

Ja przyjechałam tu na ferie specjalnie dla niej, żeby z nią spędzić czas i w ogóle, a ona ma takie podejście, wszystko jest jej obojętne, i nie docenia tego, że ja do niej codziennie chodzę, jak „głupia”. No mi się wydaje, że jej nie zależy tak jak mi. Chciałabym, żebyście mi doradzili co mam zrobić, czy ciągnąć tą przyjaźń czy ją zerwać, czy coś. Nie wiem czy cokolwiek z tego zrozumieliście, ale prosiłabym Was o pomoc. Pozdrawiam”.

Czytaj także: ,,Fałszywa przyjaciółka”

,,Czy tak się zachowuje przyjaciółka?"Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

5 KOMENTARZE

  1. Według mnie każdy zasługuje na szansę i jeśli tak jak mówisz zależy ci na niej to powinnaś najpierw z nią porozmawiać, powiedzieć jak się czujesz i co myślisz na ten temat. Jeśli zacznie ci ściemniać, albo powie, że się poprawi, a potem nadal będzie to samo to naprawde nie warto inwestować w taką przyjaźń. Powodzenia ?

  2. Na razie radzilabym ci ograniczyc kontakt, zachowac sie tak jak ona, zeby zobaczyla jak to jest. Jesli zareaguje, to znaczy, ze jej zalezy, jesli nie – sama wiesz.

  3. Musisz z nią szczerze porozmawiać. Może być tak, że powie ci prawdę, a może się wymigiwać od odpowiedzi lub kłamać. Na pewno zobaczysz to po jej zachowaniu lub głosie. Jeśli zacznie cię okłamywać to po prostu powiedz jej, że nie chcesz tracić czasu na taką przyjaźń. Jesteś na pewno świetna dziewczyną, wiec znajdziesz inną przyjaciółkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj